RMKS XBEST Rybnik – MKS Pałac Młodzieży Tarnów 102:64 [FOTO]

Drugie zwycięstwo odniosły w finale A II ligi koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik. Przypomnijmy, w tej fazie rozgrywek o dwa pierwsze miejsca dające możliwość dalszej gry o awans, walczy 8 najlepszych drużyn po pierwszej części sezonu.

Tym razem w minioną sobotę (30.01.) rybniczanki pokonały we własnej hali MKS Pałac Młodzieży Tarnów 102:64. Wynik wskazuje na łatwe zwycięstwo, jednak do połowy spotkanie było wyrównane. Dopiero w drugiej części RMKS zyskał przewagę, którą powiększał z minuty na minutę.

Dobrze, że piłka po naszych rzutach zaczęła wreszcie wpadać do kosza

– mówiła po meczu zawodniczka rybnickiej drużyny, Ewelina Najduch:

Starałyśmy się jak najbardziej, kwestia wydaje mi się komunikacji w obronie. Naszą zaletą jest to, że gramy na całym boisku, kwestia jest taka, że potem były błędy dotyczące szybkiego ataku i obrony ale zebrałyśmy się wspólnie razem siłą i skupiłyśmy się i dalej grałyśmy swoje. Bardzo się cieszę, że w końcu nam zaczęło wpadać. Każdy zawodnik może wygrać i przegrać ale tak naprawdę naszą mocą jest grać razem, to jest naszą siłą.

Nasza główna broń to rzuty za 3, a na początku w tym elemencie nam nie szło

– dodaje trener RMKS-u, Grzegorz Korzeń:

Przede wszystkim mieliśmy kłopot ze skutecznością, bo to jest właśnie to, że my czasami się ustawiamy na te 3, potem te pozycje za 3 punkty były ale jak nie trafiliśmy, to widziałem, że dziewczynom trochę powietrza uszło. Rozmawialiśmy w przerwie, że ta 3 prędzej czy później wpadnie, a zwłaszcza u siebie. Jest na tyle dziewczyn dobrze rzucających, że byłem przekonany, że my zaczniemy te 3 trafiać i te 3 nam bardzo pomogły, potem to już poszło, potem się odblokowało i poszło. Chociaż dzisiaj naprawdę spory kłopot ze skutecznością.

Najskuteczniejszą zawodniczką meczu była koszykarka RMKS-u, zdobywczyni 30 punktów Beata Jurczyńska. Jej zespół zagra w najbliższą sobotę (06.02) z Ikarem Niepołomice.

RMKS XBEST Rybnik – MKS Pałac Młodzieży Tarnów 102:64 (22:21, 22:14, 26:12, 32:17)

Punkty dla RMKS XBEST RYBNIK zdobyły: B. Jurczyńska 30, E. Najduch 18 (2×3), J. Sobota 16 (2×3), N. Rusińska 12, A. Lewoń – Sczansny 9 (1×3), D. Bednarek 8, A. Cwill 5 (1×3), M. Jurzica 2, A. Pułról 2, J. Kocon 0, P. Raudner 0, K. Danielewicz 0.