RMKS Xbest Rybnik przegrał pierwszy mecz play-off

Wysoka porażka koszykarek RMKS-u Xbest Rybnik w pierwszym meczu play-off. Wczoraj (02.04.) rybniczanki nie sprostały drużynie AZS-i Politechniki Korony Kraków przegrały 46:85.

rmks

Tylko w pierwsza kwarta meczu była wyrównana, w kolejnych świetnie dysponowany tego dnia zespół z Krakowa powiększał tylko przewagę. Rybniczanki były tego dnia nieskuteczne i nie umiały przeciwstawić się Koronie.

Żałujemy tej porażki, to nie był nasz dzień, ale to jeszcze nie koniec rywalizacji

– mówiła po spotkaniu rozgrywająca RMKS-u, Paulina Majda.

rmks

Paulina Majda

Paulina Majda: Byłyśmy naprawdę bardzo dobrze przygotowywane do tego meczu. Taki mecz po prostu, im się działo, skąd by nie rzuciły, jak by nie rzuciły, mogłyby zamknąć oczy, zrobić pół obrót, rzucić i tak by trafiły. Takie rzuty oddawały. Po prostu wszystko im się działo. Nam niestety nic. Mam nadzieję, że się odegramy w Krakowie, że ten mecz, który tutaj przegrały, dość dużą ilością punktów, tam odrobimy i spotkamy się tutaj na rewanżu jeszcze.

rmks

Adam Rener

W swój zespół mimo wysokiej porażki wierzy trener Adam Rener.

Adam Rener: Play-off Jest fantastyczną rzeczą w życiu każdego sportowca, natomiast potrafi też być bardzo bolesny. Aczkolwiek od razu zaznaczam, ten mecz jest taki, następny może być zupełnie inny. Ja powiem, że szczerze na to liczę, że taki występ się nie powtórzy. Przeciwnik był dobrze przygotowany, nasze wejście w mecz poza pierwszymi minutami, później zaczęło się troszeczkę sypać i z mojego punktu widzenia zabrakło determinacji i takiego indywidualnego podejścia, mentalnego. Nie róbmy tragedii, bo ja liczę bardzo mocno, że to się nie powtórzy. Jedziemy do Krakowa po to, żeby spróbować to odkuć, jeszcze tutaj przyjechać do Rybnika. To jest zrozumiała sytuacja.

Rewanżowe spotkanie w czwartek (06.04.) w Krakowie. Walka toczy się do dwóch zwycięstw, RMKS musi wygrać na wyjeździe by wrócić do swojej hali na trzeci decydujący o awansie do kolejnej rundy play-off mecz.