Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

RMKS XBEST Rybnik przegrywa z MUKS Poznań 68:84 [FOTO]

Facebook Twitter

Drugi mecz tego sezonu rozegrały koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik. Inauguracyjne spotkanie we własnej hali przegrały z faworyzowanym MUKS-em Poznań 68:84. Drużyna gości był faworytem i od początku narzuciła swój styl gry, osiągając w trakcie meczu nawet 30. punktową przewagę.

Rybniczanki zniwelowały ją w ostatniej kwarcie, z parkietu schodziły jednak pokonane. Najwięcej punktów dla RMKS-u, 16 zdobyła Ewelina Najduch.

Byłyśmy dzisiaj nieskuteczne

– mówiła po meczu:

Ewelina Najduch: Moim zdaniem doszedł stres, bo chciałyśmy jak najszybciej zdobywać punkty, nie było w ogóle zbiórek, był rzut i brak zbiórki, potem doszły nerwy i dobicie, że trójka. Każda kolejna akcja nas hamowała, były szybkie rzuty i brak skuteczności. My naprawdę może grać szybko, bo jeżeli mamy grę ustawianą to nie mamy szans z lepszymi zespołami, musimy grać szybko, konsekwentnie i do przodu – tego właśnie zabrakło w tym meczu.

Przyczyny porażki analizował także po meczu trener RMKS-u:

Grzegorz Korzeń: My nastawiając się na szybsze i agresywne granie popełniamy tych błędów dużo, w momencie gdy trzeba zwolnić, kiedy trzeba tą akcję przytrzymać, my nie mamy takiej zawodniczki, która by powiedziała, że nie wyszło i trzeba zwolnić i grać. My jak idziemy na hura, to jest kłopot żeby się z tego ogarnąć. Na pewno do poprawy jest organizacja gry, ta współpraca ciągle gdzieś tam szwankuje, zaczynamy jakiś fragment grania i go nie kończymy, to jest coś co musimy poprawić, musimy także popracować nad komunikacją w obronie, dziewczyny za mało do siebie mówią i stąd jest problem.

Zwycięstwa na pewno przyjdą, ale trzeba na nie zaczekać

– dodaje trener:

Grzegorz Korzeń: Może się okazać, że długo będziemy czekać na jakąś swoją szansę, natomiast my do każdego meczu chcemy przystępować tak żeby powalczyć, wiadomo że nie z każdym jesteśmy w stanie to zrobić, chociażby ze względów kadrowych, natomiast może się okazać, że ta cierpliwość będzie nam potrzebna wszystkim. My nie jesteśmy faworytem tych rozgrywek, musimy szukać tego zwycięstwa w każdym meczu, tak to będzie wyglądało podejrzewam przez cały sezon.

W kolejnym spotkaniu, w najbliższą sobotę (16.10.) RMKS Rybnik zagra na wyjeździe z Contimaxem MOSiR Bochnia.

RMKS XBEST Rybnik – MUKS Poznań 68:84 (15:23, 19:23, 11-23, 23:15).

Punkty dla RMKS XBEST Rybnik zdobyły: E. Najduch 16 (2×3), B. Jurczyńska 12, P. Pilichowska 12, J. Sobota 10 (1×3), M. Strządała 8 (2×3), P. Majda 6, N. Rusińska 4, D. Bednarek 0, K. Pawlik 0.
Dla MUKS-u najwięcej punktów zdobyła Marta Masłowska – 25.

Kibiców: 140

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj