Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

RMKS XBEST Rybnik w finale o awans do pierwszej ligi [FOTO]

Facebook Twitter

Koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik wygrały półfinałowy turniej w walce o awans do pierwszej ligi. Rybniczanki były bezkonkurencyjne w rywalizacji jaka toczyła się w miniony weekend (23-25.04.) w Zgorzelcu.

fot.D. Tukalski/ mat.prasowe RMKS-u Xbest Rybnik

Najpierw wysoko 75:37 pokonały AKS Zła Warszawa, później po zaciętym meczu wygrały z drużyną Ósemka Lucyna Day Spa Skierniewice 71:67 a wczoraj (25.04.) pokonały Citronex UKS Basket Zgorzelec 65:49 i z kompletem zwycięstw zajęły 1 miejsce w turnieju i awansowały do turnieju finałowego.

fot.D. Tukalski/ mat.prasowe RMKS-u Xbest Rybnik

Do pierwszej piątki turnieju w Zgorzelcu z rybnickiej drużyny wybrane zostały Joanna Sobota i Ewelina Najduch. Trenerem zespołu jest Grzegorz Korzeń, którego na ławce trenerskiej wspierał Adam Kubaszczyk.

Jutro (27.04.) dowiemy się gdzie zostanie rozegrany turniej finałowy. Wniosek o jego organizację wysłał do PZKosz-a także RMKS Rybnik. Oprócz rybniczanek zagrają w nim także drużyny ze Skierniewic, Sosnowca i Wołomina.

W 3 spotkaniach punkty dla RMKS XBEST Rybnik zdobyły: Ewelina Najduch 44 (3×3), Aleksandra Lewoń – Sczansny 43 (11×3), Joanna Sobota 43 (3×3), Agnieszka Cwill 30 (5×3), Beata Jurczyńska 20, Natalia Rusińska 17, Dominika Bednarek 11 (2×3), Justyna Kocon 3 (1×3). W składzie były także: Marlena Jurzica, Paulina Raudner, Oliwia Keller i Patrycja Pendziałek. Na ławce obecna również była kontuzjowana Karolina Danielewicz.

Zdjęcia D. Tukalski/ mat.prasowe RMKS-u Xbest Rybnik:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 maja 2021