RMKS Xbest Rybnik wgrywa w Jeleniej Górze

Bardzo ważne zwycięstwo koszykarek RMKS-u Xbest Rybnik. Wczoraj (12.03.) pokonały na wyjeździe Isands Wichoś Jelenia Góra 73:45. Już pierwsze dwie kwarty pokazały, że rybniczanki przyjechały po wygraną i że chcą zrehabilitować się za ostatnią porażkę z Wisłą Kraków.

Na przerwę schodziły prowadząc 38:26. W trzeciej kwarcie oba zespoły miały problemy ze skutecznością ale RMKS utrzymał przewagę a w ostatniej jeszcze ją powiększył. Ze zwycięstwa z bezpośrednim rywalem w walce o jak najlepszą pozycję przed play-offami cieszył się szkoleniowiec zespołu z Rybnika, Adam Rener:

Adam Rener: Jestem bardzo, bardzo dumny z dziewczyn z racji tego, że po pierwsze, bo tym słabu meczu z Wisłą dzisiaj zagrały taktycznie dobrze, w obronie przede wszystkim, atak był już zdecydowanie lepszy – ilość rzutów celnych za trzy wskazuje na to. Taktycznie ugraliśmy ten mecz. Taka jest prawda. Kryzys w trzeciej kwarcie był zdecydowanie spory, natomiast wyszarpaliśmy to w obronie i te 10 punktów utrzymaliśmy. Później znowu przyszedł fragment dobrej koszykówki, gdzieś parę super akcji. Jechaliśmy tam na kilkanaście – 18, 20 punktów i właściwie już był mecz ustawiony. Super zawody.

Dzięki wygranej w Jeleniej Górze RMKS Rybnik awansował na czwartą lokatę w tabeli grupy B pierwszej ligi. O tym czy da się ją utrzymać przed play-offami, zdecyduje między innymi najbliższy sobotni (18.03.) mecz. Do Rybnika przyjeżdża AZS Politechnika Korona Kraków.