RMKS Xbest Rybnik wygrywa kolejny mecz [FOTO]

Kolejne zwycięskie spotkanie koszykarek RMKS-u Xbest Rybnik. Wczoraj (04.12.) rybniczanki pokonały we własnej hali Isands Wichoś Jelenia Góra 77:57. Pierwsze dwie kwarty meczów były bardzo zacięte, w połowie spotkania RMKS prowadził tylko różnicą czterech punktów 33:29.

Miejscowe koszykarki koncertowo zagrały jednak w trzeciej części spotkania, którą wygrały 27:12. Zbudowanej przewagi pilnowały do końca, by ostatecznie wygrać różnicą 20 punktów. Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że zespół z Jeleniej Góry, który jest beniaminkiem pierwszej ligi świetnie radzi sobie w tym sezonie i zajmuje 4. lokatę w tabeli.

To był trudny mecz

– mówiła rozgrywająca RMKS-u Dominka Bednarek.

Dominika Bednarek: Na początku było ciężko. Jak każdy wie, nikt nie lubi grać na strefę, ale w końcu po paru czasach i krzyku trenera udało nam się zmobilizować i też zaczęło wpadać, co było najlepsze. Dobrze zaczęliśmy trzecią kwartę. Te celne cztery trójki pod rząd dały nam dużą przewagę, którą nam udało się utrzymać do końca meczu i dzięki temu wygrałyśmy.

Wygrana nie przyszła nam łatwo, ale zwycięstwo jest okazałe

– cieszyła się Martyna Czyżewska.

Martyna Czyżewska: Okazałe, trudne na początku, ale wydaje mi się, że z każdą minutą grałyśmy lepiej i grałyśmy swój basket. Dużo rzucamy „za trzy”, jesteśmy zespołem, który tak naprawdę na każdej pozycji potrafi rzucić. A to, że dzisiaj wpadało, to nic, tylko się cieszyć. Na początku było ciężko, nie umiałyśmy znaleźć swojego rytmu, nie potrafiłyśmy grać szybkim atakiem. Ale w drugiej połowie grałyśmy już lepiej, szybko, poddałyśmy sobie, grałyśmy zespołowo i wynik taki jak na końcu.

Adam Rener

Cieszymy się z wygranej, ale nie była ona dziełem przypadku

– dodaje trener RMKS-u Xbest Rybnik, Adam Rener.

Adam Rener: Dużo czasu spędziliśmy na przygotowaniach do tego meczu. To trzeba wspomnieć, żebyśmy byli uczciwi, że od środy miałem informację, że przyjadą bez Martyny Koc, to jest czołowy zawodnik. Co nie oznacza, że te zawody były łatwe, bo to do przerwy pokazało, że mieliśmy dosyć spory problem, jeśli chodzi o rozbicie strefy. Wiedzieliśmy, że taka obrona będzie i potwierdziło się, że zespół z Jeleniej Góry na przyzwoitym poziomie tę obronę strefową opanował i stąd te kłopoty. Wiadomo, na strefę trzeba celnych rzutów i to się właśnie wydarzyło w kwarcie trzeciej, która była kluczowa losów całego spotkania. To jest ten basket, tak koszykówka, której chcemy cały czas jako zespół. Myślę, że taka koszykówka się podoba.

Dodajmy, że wczorajsza wygrana była czwartą z rzędu zespołu z Rybnika, a 6. odniesioną w tym sezonie. Kolejny mecz RMKS rozegrana w najbliższą sobotę (10.12.) na wyjeździe zmierzy się z AZS-em Politechniką Koroną Kraków.

RMKS Xbest Rybnik – Isands Wichoś Jelenia Góra 77:57 (17:20, 16:9, 27:12, 17:16)

RMKS Xbest Rybnik: Hnida 0, Ferenc 6, Keller 2, Jurczyńska 17, Pendziałek 0, Bacik 2, Majda 15, Rudzińska 16, Czyżewska 11, Bednarek 8.