RMKS Xbest Rybnik wygrywa z PZU Ślęzą MOS II Wrocław

Koszykarki pierwszoligowego zespołu RMKS Xbest Rybnik wygrały ósmy mecz w tym sezonie. W poniedziałek (23.01.) we własnej hali rybniczanki pokonały dotychczasowego sąsiada w tabeli, PZU Ślęzę MOS II Wrocław 87:53.

Pierwsza część spotkania dla drużyny RMKS Rybnik była wyrównana. Zespoły schodziły na przerwę przy 5-punktowym prowadzeniu RMKS-u. W drugiej części meczu przewaga drużyny z Rybnika nie podległa już dyskusji, ostatecznie wygrała różnicą aż 24 punktów.

Najskuteczniejszą zawodniczka spotkania była Martyna Czyżewska, która zdobyła 25 punktów:

Martyna Czyżewska: Początek był taki może nie, że ospały, ale grałyśmy jeszcze nie swoją koszykówkę, musiałyśmy się trochę rozruszać, w siebie uwierzyć i dzisiaj myślę, że pokazałyśmy, że jesteśmy drużyną. Każda za siebie i za koleżankę walczyła i byłyśmy w 100% skupione. Walczymy o każdą wygraną w każdym meczu. Dajemy z siebie wszystko i chcemy wygrywać mecze. Nie zawsze to wychodzi, dzisiaj miałyśmy wiatr w żaglach i zagrałyśmy bardzo dobrze.

RMKS Xbest Rybnik coraz bliżej fazy play-off

Zrewanżowaliśmy się drużynie z Wrocławia za porażkę w ich hali, dodatkowo odrobiliśmy stratę z tego meczu, to bardzo przybliża nas do play-offów – cieszył się trener RMKS-u, Adam Rener:

Adam Rener: Po trzeciej kwarcie pojawiła się szansa, co jest istotne, żeby tę różnicę punktową odrobić, dlatego, że wygrywając więcej niż tam, przegraliśmy. Daje nam to handicap jednego spotkania, więc w tej sytuacji naprawdę te play-offy na dziś, uważam, są na 95% nasze. W przypadku porażki zrobiłoby się trochę nerwowo, bo zespół Ślęzy wyskoczyłby przed nas w tabeli- to po pierwsze no i w bezpośrednim pojedynku by miał dwa zwycięstwa i byłoby trochę ciepło- jak się to mówi. Mieliśmy dobrą grę w drugiej połowie, no i więcej tej koszykówki było, której chcemy. Błędów było na tyle mało, że pozwoliło ten mecz spokojnie dowieźć.

Dodajmy, że w spotkaniu z bardzo dobrej strony zaprezentowały się młode koszykarki RMKS Xbest Rybnik. 15-letnia Klaudia Keller zdobyła 13 punktów i miała 7 zbiórek. 5 punktów zanotowała na swoim koncie rok starsza, Patrycja Pendziałek. Dzięki wczorajszej wygranej zespół z Rybnika awansował na 6. miejsce w tabeli grupy B pierwszej ligi. Kolejny mecz rozegra na wyjeździe, 5 lutego zmierzy się z Liderem Swarzędz.

RMKS Xbest Rybnik – PZU Ślęza II MOS Wrocław 87:53 (15:12, 23:21, 25:14, 24:6)

RMKS: M. Czyżewska 25 (4×3), B. Jurczyńska 17 (2×3), K. Keller 13, D. Bednarek 8 (1×3), P. Majda 8 (1×3), E. Bacik 8, P. Pendziałek 5 (1×3), N. Rudzińska 3 (1×3), P. Hnida