RMKS Xbest Rybnik zakończył sezon. Coraz więcej kibiców na trybunach

To już koniec sezonu dla koszykarek pierwszoligowego RMKS Xbest Rybnik. Wczoraj (6.04) rybniczanki walczyły na wyjeździe z AZS-em Politechniką Koroną Kraków w drugim meczu rundy play-off.

Przypomnijmy: pierwsze spotkanie we własnej hali koszykarki RMKS Xbest Rybnik przegrały wysoko ale wyjazdowa wygrana przedłużyła by ich szansę na awans do kolejnej rundy. Niestety rybniczanki przegrały 62:73. Spotkanie było wyrównane, jeszcze w czwartej kwarcie RMKS prowadził różnicą 6. punktów, Korona szybko odrobiła jednak stratę i wyszła na prowadzenie którego nie oddał już do końca.

Nie udało się wygrać, ale mój zespół zagrał ambitnie

– mówił po spotkaniu trener rybniczanek Adam Rener.

Trener Rmks Adam Rener

Adam Rener: Była nadzieja 6 minut do końca było +6 więc ta nadzieja rosła, natomiast troszeczkę popełniliśmy błędów (…). Potrzeba było jednego kosza, dwóch i uważam, że spotkalibyśmy się w Rybniku. Natomiast nie ma też co rozpaczać: mecz był naprawdę fajny, dziewczyny zostawiły serce na boisku i czegoś zabrakło. Na analizę przyjdzie czas, obiektywnie też trzeba powiedzieć, że przeciwnik po prostu zagrał lepiej od nas, patrząc na obydwa spotkania.

Sezon dla koszykarek z Rybnika się skończył, mimo porażki w play-offach zespół zaprezentował się w nim dobrze, zajmując po rundzie zasadniczej wysokie 4. miejsce. W trakcie sezonu mecze drużyny przyciągały także na trybuny coraz więcej kibiców.