Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Robert Heczko w ”Ochorowiczówce” w Wiśle

Facebook Twitter

Jego narzędziem jest uważność. A warsztatem płótno oraz pędzel. Wystawę prac Roberta Heczko można oglądać w Muzeum Magicznego Realizmu „Ochorowiczówka” w Wiśle.

Fot.pixabay.com

Inspiracją dla jego malarstwa są chwile, w których dostrzega on wokół siebie smutek, radość, wzruszenie. Ulotne ułamki sekund, w których emocje pojawiają się na twarzach innych ludzi, w ich gestach czy postawie. Te mgnienie oka artysta przenosi na płótno. Nie tylko potrafi je zapamiętać, ale przetwarza w obrazy, które poruszają.

„Papiery Wartościowe”  to wystawa zupełnie inna, bardzo osobista. Wyjmuję z szafy to, czego nikt wcześniej nie widział. Długo do niej dojrzewałem.

– mówi Robert Heczko:

W Muzeum Magicznego Realizmu obrazy twórcy z Ustronia Śląskiego pojawią się po raz drugi. Pierwsza wystawa pod nazwą „Urodziny B” zorganizowana została w parku przed Muzeum, gdzie Robert Heczko rozwiesił swoje płótna. Przybyli mogli uczestniczyć w urodzinach B. pokazanej na 26 obrazach.

Jednak artysta mniejszą wagę przywiązuje do tego, gdzie jest jego twórczość prezentowana. Ważne jest, żeby na oglądających robiły wrażenie. Często pokazuje on swoje obrazy w formie happeningu. Tak jest na przykład w przypadku cyklicznej wystawy „Ogrody sztuki”, gdzie dzieła malarskie wiszą jak pranie, każdy może je dotknąć i o nich porozmawiać. Tym razem można podziwiać dwadzieścia prac na papierze, poznając zarówno kunszt artystyczny twórcy, jak i jego skrywane dotąd głęboko myśli ukryte w „Papierach wartościowych”.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj