Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Robert Kalaber oficjalnie trenerem reprezentacji Polski

Facebook Twitter

Wczoraj (25.06.) Polski Związek Hokeja na Lodzie oficjalnie przedstawił nowego trenera kadry. Został nim szkoleniowiec JKH GKS-u Jastrzębie Robert Kalaber.

Słowak zastąpił na tym stanowisku Tomasz Valtonena, z którym władze PZHL nie doszły do porozumienia i nie przedłużyły z nim kontraktu. Jako jego następcę wybrany został właśnie Robert Kalaber. Powodów takiej decyzji było kilka – mówił na konferencji prasowej prezes PZHL, Mirosław Minkina:

Pan Robert z Polską jest związany od ponad 6 lat, teraz będzie zaczynał 7 sezon pracy w GKS Jastrzębie. Na polskim rynku pracy wykazał się wielkim sercem, ma wielką odwagę. Stawia z odwagą na polskich zawodników, ma doskonałe rozeznanie jeżeli chodzi o polski rynek hokejowy. Ostatnie lata pokazały, że parę trofeów na koncie Pana Roberta się znalazło, w tym 2 Puchary Polski, zdobycie Pucharu Wyszehradzkiego, również 3 miejsce wicemistrzostwo Polski. Same superlatywy

Sam szkoleniowiec nie krył zaskoczenia propozycją, ale jak mówił przyjął ją z radością:

Na pewno zaskoczenie to było. Wiadomo, że Valtonen zrobił kawał dobrej roboty. Bardzo się cieszę, że mogę pracować z najlepszymi polskimi zawodnikami.

Robert Kalaber będzie łączył funkcje trenera kadry i trenera JKH GKS-u. Będzie także pomagał w młodzieżowych reprezentacjach. Z Jastrzębia nie chciałem rezygnować– mówił:

Nie zrezygnuję. Będę mieć więcej pracy, to wszystko jest do ustalenia organizacyjnego. Chodzi o komunikację z trenerami kadry. Będziemy szukać możliwości, abym mógł jak najlepiej pracować, żebym mógł trenerom pomóc.

Czy szkoleniowiec nie boi się zarzutów, że przy nominacjach do kadry będzie faworyzował zawodników z Jastrzębia?

Dla swoich zawodników będę surowy przy nominacjach do kadry, aby ktoś nie mógł powiedzieć, że ich faworyzuje.

Robert Kalaber jako pierwszy cel przed reprezentacją stawia jak najlepszy występ w mistrzostwach świata, oraz wywalczenia awansu na igrzyska olimpijskie. Pierwsze zgrupowanie kadry pod jego wodzą ma się rozpocząć pod koniec lipca.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024