Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Robot przypomni o zadaniu domowym? Uczniowie ze Świerklan i ich wynalazki

Facebook Twitter

Ciekawe wynalazki opanowały Szkołę Podstawową nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach. To wszystko za sprawą ostatniego etapu programu „Być jak Ignacy”. To program pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, którego celem jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach.

To już czwarty etap ogólnopolskiego programu „Być jak Ignacy”:

W poprzednich etapach odnieśliśmy spore sukcesy: I etap- I miejsce, II etap- IV miejsce, III etap- VIII miejsce.  Nie poddajemy się i tworzymy kolejną pracę konkursową. Tym razem mamy zaproponować wynalazki, które mogą zmienić świat.

– pisze do Radia 90 Beata Sobczyk, nauczycielka z SP 1 w Świerklanach.

W kolejnym etapie konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej uczniowie zastanawiali się nad tym jak wynalazki i nowoczesne technologie mogą zmienić świat w przyszłości. Przedstawili także prototypy swoich wynalazków.

Wymyślili roboty sprzątające, które usuwają absolutnie wszystkie bakterie i zarazki, maszyny do zamieniania niezdrowej żywności w zdrową. Nie obyło się również bez sztucznej inteligencji, która przynosi zakupy, gasi pragnienie, pomaga w codziennej higienie lub pracach ogrodowych, a nawet wydłuża i skraca czas.

Wyobraźnia dzieci nie miała końca. Oczywiście znalazły się również roboty, które przypominały o zadaniu domowym, a także ratowały uczniów z opresji jeśli zapomnieli oni potrzebnych przyborów, a to wszystko z ekologicznych surowców. Wszystkie te działania sprawiły, że uczniowie poczuli, że nauka to przyszłość, a na przyszłość może mieć wpływ każdy z nich. Wystarczy rozsądnie myśleć, dbać o dobra naturalne i mieć głowę pełną pomysłów!

Trzymamy kciuki za uczniów ze Świerklan i ich sukcesy naukowe.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024