Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Rockowe spotkania wschodu i zachodu w rybnickim muzeum

Facebook Twitter

Muzeum w Rybniku zaprasza w piątek (19.04.) na spotkanie pt. "Po obu brzegach muzyki. Rockowe Spotkania wschodu i zachodu". Spotkanie poprowadzi dr Jacek Kurek. W ramach wydarzenia zaplanowano akustyczny koncert grupy Walfad. Rozpoczęcie o godz. 18.00.

Zespół WALFAD powstał w 2011 roku z inicjatywy Wojciecha Ciuraja. Członkowie zespołu to młodzi muzycy z Wodzisławia Śląskiego. Na co dzień uczęszczają oni do szkoły średniej, a po zajęciach realizują się artystycznie. Muzyka grupy to fuzja często skrajnych inspiracji. W 2012 roku zespół wszedł do studia by nagrać pierwszy materiał demo, dzięki któremu został finalistą ogólnopolskiego festiwalu Sophiscapes. Ambicja i radość grania określają te młodą formację. WALFAD wciąż się rozwija co czyni zespół ciekawym i nieprzewidywalnym.

Skład:

  • Wojciech Ciuraj – wokal, gitara rytmiczna
  • Maksym Frączek – gitara prowadząca
  • Daniel Rodzoń – instrumenty klawiszowe, chórki
  • Radosław Sitek – gitara basowa
  • Kacper Kucharski – perkusja

dr Jacek Kurek (ur. 1966) – związany z Instytutem Historii Uniwersytetu Śląskiego.
Autor publikacji dotyczących głównie historii Polski doby nowożytnej i czasów najnowszych oraz historii Śląska, m.in. książek: Śląski Machabeusz. Ksiądz Józef Czempiel i jego parafia (Chorzów Batory – Wielkie Hajduki 1997, współautorstwo Zbigniew Hojka), Historia Wielkich Hajduk, Chorzów Batory – Wielkie Hajduki 2001, U schyłku panowania Augusta II Sasa. Z dziejów wewnętrznych Rzeczypospolitej (1729–1733) (Katowice 2003), Interesuje się historią obyczajowości, religii, idei, muzyki rockowej (najnowsza książka wydana w 2011 r. Rock i romantyzm), zagadnieniami związanymi z estetyką i sztuką w wiekach XIX i XX oraz przede wszystkim problematyką pogranicza i związków rocka z kulturą wcześniejszych stuleci. Zwolennik interdyscyplinarnego podejścia do nauki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 czerwca 2020