Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rockowo na campingu w Olzie

Facebook Twitter

Marzą im się wielkie sceny i pełne stadiony, jak na razie grają w garażach. Młode zespoły rockowe pojawiły się w minioną sobotę (17.08.) na campingu w Olzie, gdzie odbył się Festiwal Zespołów Garażowych Promocja Talentów i Pasji.

Zagrało 10 grup z południa Polski, nagrodą było nagranie w profesjonalnym studio:

Trudne są początki każdego zespołu i chcieliśmy zrobić po prostu taki festiwal, żeby te zespoły miały szansę zrobić coś swojego, zrobić coś więcej niż tylko grać w tym przysłowiowym garażu, do którego nawiązuje nazwa naszego festiwalu. Myślę, że na początku kariery najważniejsze jest, żeby móc grać, żeby w ogóle móc grać, żeby ktoś chciał tego w ogóle słuchać, bo zespoły są nieznane, nie mają swojej stałej publiczności. Dzięki nagraniu takiego kawałka w studiu będą mieli szansę pokazać się przed szerszą publicznością i zdobyć fanów. Próby mamy w Świętochłowicach, ale jesteśmy porozrzucani po Śląsku. Mamy jedną osobę z Żor, jedną z Krzyżanowic, z Katowic dwie osoby i z Piekar Śląskich.    

Mówił Maciej Czyż jeden z organizatorów festiwalu i muzycy z zespołu Black Rose. Dodajmy, że na pomysł organizacji tej imprezy wpadli przedstawiciele Stowarzyszenia Aktywna Olza.

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 lipca 2021