Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rodzice z Rydułtów zagrali w jasełkach. „1:0 dla Nieba” [FOTO]

Facebook Twitter

To były wyjątkowe jasełka. W Rydułtowskim Centrum Kultury świąteczną historie pokazały nie dzieci, ale ich rodzice. W przedstawieniu pod tytułem "1:0 dla Nieba" zagrały mamy uczniów Szkoły Podstawowej numer 3 w Rydułtowach. Dostały ogromne brawa.

Posłuchajcie co mówili zachwyceni widzowie:

Pomysł pojawił się we wrześniu- mówi nam Weronika Mosz, jedna z inicjatorek tego przedsięwzięcia:

Duża trema, ale świetne towarzystwo i dałyśmy radę, myślałam, że będzie trudno, ale posłałyśmy do wszystkich maile i dziewczyny się odezwały, zwarte, gotowe, chętne. Udało się. Głównie mamusie, ale jeden tatuś pomógł, operował światłem (..)

Anna Porwoł na co dzień uczy śpiewu, podczas jasełek w Rydułtowskim Centrum Kultury sama złapała za mikrofon i oczarowała publiczność swoim głosem:

Przez to, że człowiek bardziej się skupia na uczniach, jest troszkę mniej okazji, żeby występować. Jest to przyjemność: stanąć na scenie, poczuć energię publiczności, atmosferę, która jest na scenie; z wielką przyjemnością mogła tutaj dzisiaj zaśpiewać.
Radio 90: Kolędy i piosenki świąteczne to jest fajny, wdzięczny repertuar…
Bardzo wdzięczny, bardzo chwytający ze serca, podczas prób już wszyscy czuliśmy energię świąt, cały klimat, który święta niosą ze sobą, cieszymy się, że mogliśmy to jeszcze nie w ferworze tych ostatnich przygotowań, ale wcześniej wszystkim przedstawić.

W ubiegłym roku w jasełkach wystąpiło grono nauczycielskie- przypomina Joanna Skowron, dyrektorka Szkoły Podstawowej numer 3 w Rydułtowach:

Najpierw występowały dzieci, potem jasełka przygotowali nauczyciele dla dzieci, teraz rodzice się zmobilizowali. Mam nadzieję, że następnym razem będą to urzędnicy.
Radio 90: Ważna jest taka integracja…
Myślę, że tak, że nie tylko z pretensjami, nie tylko z trudnościami i kłopotami, ale właśnie tak na luzie, tak zupełnie inaczej… Widzimy też swoje umiejętności, zdolności. Pamiętam jak my występowaliśmy, rodzice mówili: nie wiedzieliśmy, że tytlu nauczycieli gra na instrumentach, że potrafią śpiewać… Teraz my przekonaliśmy się jak zdolnych mamy rodziców, to też jest ważne.

Zobaczcie galerię zdjęć ze świątecznego przedstawienia „1:0 dla Nieba” w Rydułtowach:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj