Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rodzina poszkodowana w pożarze domu w Piecach otrzyma pomoc. Jest organizowana zbiórka

Facebook Twitter

Szkoła podstawowa nr 3 z Rydułtów, do której uczęszcza dwoje dzieci poszkodowanych w pożarze domu w Piecach organizuje pomoc. Do groźnego pożaru doszło zaraz po tym, jak w garażu eksplodowała butla z gazem. Ogień znacznie zniszczył budynek. Do szpitala trafiła dwójka mężczyzn.

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej organizuje zbiórkę finansową dla pogorzelców – mówi Joanna Skowron, dyrektor placówki:

Rodzinie, która ucierpiała w pożarze jest potrzebna ta pomoc. Pan Eugeniusz jest nadal w szpitalu w Siemianowicach, dzieci czują się już dobrze, lecz dom nie nadaje się do zamieszkania.  Chcielibyśmy zorganizować przez Radę Rodziców pomoc finansową dla nich. Rodzice mogą wpłacać pieniądze na konto Rady Rodziców, do czego bardzo mocno zachęcam.

Potrzebne są nie tylko pieniądze, ale również materiały budowlane. Rodzina pogorzelców od kilku lat budowała dom. Teraz trzeba pomóc go dokończyć. Mówi Joanna Skowron:

Mieliśmy taki pomysł, żeby firmy budowlane albo składy budowlane mogły zaoferować jakąś pomoc w postaci materiałów budowlanych. Będziemy mieć też taką listę pod najpotrzebniejsze rzeczy, bo też nie chodzi o to, by cały dom wybudować, lecz, żeby pomóc w tej najtrudniejszej sytuacji. Jeżeli firmy chciałyby wspomóc tę rodzinę to bardzo chętnie po prostu byśmy z takiej pomocy skorzystali, rodzina także.

Pomoc zaoferowała też gmina Gaszowice, rodzina otrzymała tymczasowe mieszkanie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj