Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rodzina straciła dach nad głową. Pawłowice pomagają pogorzelcom

Facebook Twitter

Pomoc dla pogorzelców z Warszowic wciąż bardzo potrzebna. Rodzina której dom stanął w ogniu (22.04.), straciła dorobek całego życia. Tuż po tragedii na pomoc ruszyli sąsiedzi oraz Rada Sołecka ale potrzebne jest dalsze wsparcie.

fot..pawlowice.pl

Gmina Pawłowice zgłosiła do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji zbiórkę publiczną pn. POMOC RODZINIE Z WARSZOWIC PO POŻARZE. Zbiórka otrzymała numer 2021/873/KS. Teraz każdy mieszkaniec gminy odwiedzający urząd, będzie mógł wesprzeć poszkodowanych wpłacając pieniądze do puszki znajdującej się w Punkcie Podawczym Urzędu Gminy Pawłowice. Zbiórka pieniędzy potrwa do końca maja.

Ogień pojawił się w zabudowaniach gospodarczych i szybko rozprzestrzenił się na całą zabudowę, a ostatecznie zajął również dom, w którym mieszkała trzypokoleniowa rodzina. Szczęśliwie, żadna z osób, które przebywały na posesji, nie odniosła obrażeń. Udało się również uratować zwierzęta gospodarskie, jednak walka z ogniem trawiącym zabudowania była wyjątkowo trudna. Na miejscu pojawiło się 16 pojazdów zawodowej i ochotniczej straży pożarnej, które walczyły z ogniem przez kilka godzin. Zabudowania gospodarskie spaliły się doszczętnie i nadają się tylko do całkowitej rozbiórki. Dom ocalał, ale spalił się dach, poddasze i piętro.

fot. FB/ OSP Krzyżowice

W pomoc dla rodziny zaangażowały się również gminne służby. Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej spisali stosowny protokół, a wójt przyznał specjalną finansową pomoc celową z przeznaczeniem na zabezpieczenie budynku i wykonanie prac budowlanych związanych z odbudową dachu. Gmina przygotowała tymczasowe mieszkanie w Krzyżowicach, ale rodzina chce nadal pozostać w Warszowicach, gdzie korzysta ze wsparcia krewnych.

fot. FB/ OSP Krzyżowice

W pomoc rodzinie natychmiast włączyli się sąsiedzi, sołtys Warszowic Andrzej Szaweł wraz z radą sołecką i wielu mieszkańców gminy, którzy chcą wesprzeć poszkodowanych. Członkowie rodziny założyli zbiórkę internetową na stronie zrzutka.pl, z której pieniądze zostaną przeznaczone na odbudowę domu i zapewnienie środków do życia.

Aby wesprzeć rodzinę wystarczy kliknąć w link TUTAJ, wybrać opcję Wpłać Na Zrzutkę i dokonać przelewu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024