Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Rodzinne Spotkania z Teatrem – Wodzisławskie Centrum Kultury

Facebook Twitter

Rodzinne Spotkania z Teatrem wracają po wakacyjnej przerwie. Już w ostatnią niedzielę września w Wodzisławskim Centrum Kultury będzie można zobaczyć spektakl „Wywrócona bajka o Kapturku” w wykonaniu Teatru Kultureska z Krakowa.

Czerwony Kapturek, groźny wilk i wędrówka przez las do babci… I choć to historia dobrze znana każdemu dziecku, to już 29 września o godzinie 16:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury widzowie przekonają się, że może zostać opowiedziana zupełnie inaczej.

W lesie źle się dzieje – kwiaty zapadły się pod ziemię, przestały szumieć drzewa, wśród mchów ścielą się śmieci, a zamiast zieleni w lesie pojawiła się czerwień. Dzielna i waleczna Owieczka Ola podejmuje się odnalezienia odpowiedzi na pytanie: „Kto zaczarował las?”. Postanawia odnaleźć „leśnego potwora” i przywrócić zieleń drzewom. Czy pomoże jej w tym magiczny Czerwony Kapturek?
Teatr Kultureska, bazując na znanej wszystkim dzieciom baśni Braci Grimm, stworzył autorski spektakl, mający charakter bajki o tematyce ekologicznej. Zabawna historia zaskakuje i bawi dzieci przez okrągłe 60 minut. Poprzez spektakl dzieci uczą się dbać o  środowisko naturalne, a także pogłębiają swoją świadomość ekologiczną. – Na każdym kroku młodzi widzowie zaskakiwani będą przez nieoczywistych bohaterów, wyjątkowe zwroty akcji i poprzez niesamowite efekty sceniczne. To będzie barwne widowisko, na które już dziś serdecznie zapraszamy – informuje Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Spektakl adresowany jest do dzieci w wieku 3-11 lat, czyli dzieci z przedszkoli i klas I-IV szkoły podstawowej. Widzowie mogą pojawić się już o godzinie 15:00, ponieważ zaplanowano cykl „Bawimy się razem”, gdzie razem z Ciocią Klocią dzieci wpadną w wir dobrej zabawy. Ciekawe animacje i radość uczestników to wyznaczniki tego cyklu (obowiązują zapisy).

Bilety na Rodzinne Spotkania z Teatrem do nabycia w kasie WCK oraz za pośrednictwem strony internetowej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj