Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rodzinne Spotkania z Teatrem

Facebook Twitter

Główny wyznacznik - wysoki poziom artystyczny adekwatny do wieku widza, cel – upowszechnianie sztuki teatralnej wśród dzieci. Mowa oczywiście o „Rodzinnych Spotkaniach z Teatrem”, które wracają po przerwie wakacyjnej do repertuaru imprez Wodzisławskiego Centrum Kultury.

„Rodzinne Spotkania z Teatrem” to cykl comiesięcznych spektakli przygotowanych z myślą o najmłodszych widzach i ich rodzicach. Przedstawienia odbywają się w każdą, ostatnią niedzielę miesiąca na wodzisławskiej scenie. Tym razem WCK zaprasza na spektakl pt. „Niewidzialny książę” w wykonaniu Teatru Małgo z Częstochowy.

Przedstawienie będzie można zobaczyć w niedzielę (26.10.) o godzinie 16.00.

„Niewidzialny książę” opisuje zmagania Wojtka ze złym astrologiem Gradobusem, rządzącym krajem królem Gwoździka, który zdziwaczał po śmierci żony i zaginięciu ukochanego syna. Rodzina Wojtka została wygnana z dworu do opuszczonego zamczyska. Matka, która utraciła pamięć podczas napadu na karetę z małym królewiczem, była niegdyś nadworną lekarką króla i królowej. Ojciec zajmował się tworzeniem scenografii podczas wszelkiego rodzaju uroczystości. Wojtek przy pomocy taty i Rybki – gadatliwego sługi astrologa Gradobusa odnajduje Wielką Księgę Mądrości, w której zapisane są przeróżne zaklęcia, w tym jak stać się niewidzialnym i odzyskać utraconą pamięć. Co bohater zrobi z tą wiedzą i jak zakończy się ta historia?

Profesjonalne aktorstwo, przestrzenna scenografia, niebanalne kostiumy i rekwizyty, zaskakujące zwroty akcji, wzruszenie i autentyczna radość, fantastyczny scenariusz, głęboka wymowa, dopełniająca niedomówienia muzyka, poezja światła – to tylko niektóre cechy tego przedstawienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj