Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Rodzinny piknik z siatkówką”. Kibice Jastrzębskiego Węgla wreszcie mogli się spotkać [FOTO]

Facebook Twitter

Kibice Jastrzębskiego Węgla wreszcie mogli się spotkać. W minioną sobotę (14.08.) w hali i przed halą Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla odbył się "Rodzinny piknik z siatkówką". Nie zabrakło gier, konkursów i zabaw dla najmłodszych. Na parkiecie zmierzyły się natomiast zespoły adeptów Akademii Talentów, ich rodziców, przedstawicieli Klubu Kibica Jastrzębskiego Węgla oraz pracowników JSW.

Fot. jastrzebskiwegiel.pl

Z faktu, że udało się zorganizować tego typu imprezę, zadowolony był prezes Jastrzębskiego Węgla, Adam Gorol:

Adam Gorol: To wyjątkowe wydarzenie. Przede wszystkim tak ważne, dlatego że ostatni czas, czas pandemii powodował dużą skalę izolacji i takich spotkań brakowało wszystkim. Brakowało młodym ludziom, brakowało starszym osobom, także to wydarzenie pod tym względem ma wielkie znaczenie. Myśmy już od długiego czasu rozmawiali o tym, że jak tylko sytuacja pozwoli, no to trzeba zacząć się spotykać z ludźmi. Czas nas zblokował, ale teraz ta okazja się pojawiła no i skorzystaliśmy z tego, połączyliśmy te wszystkie nasze myśli no i dzisiaj efektem tego jest to wydarzenie i do tego jeszcze piękna pogoda, także wszystko na plus.

Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla,

Uczestników imprezy nie brakowało. Wszyscy cieszyli się, że wreszcie mogą się spotkać. Posłuchaj naszej sondy:

W jednym ze spotkań, w zespole rodziców adeptów Akademii zagrał ojciec libero Jastrzębskiego Węgla Kuby Popiwczaka, Dariusz:

Dariusz Popiwczak: Zawsze jak pojawia się taka okazja, to bardzo chętnie korzystam. Póki zdrowie pozwala taka sytuacja, gdzie są rodzice, zawodnicy, kibice, to jak najbardziej wzmacnia, integruje całe środowisko i o to chyba chodzi w tym wszystkim.

Dariusz Popiwczak, ojciec Kuby Popiwczaka libero Jastrzębskiego Węgla

Radio 90: Parę dobrych lat temu podjęliście trochę ryzykowną decyzję, żeby syna wysłać trochę kilometrów od domu, i żeby tutaj zaczął się uczyć siatkówki.

Dariusz Popiwczak: To prawda, była jedna wielka niewiadoma, taki znak zapytania, ale po tym, jak Kuba poszedł w tym naszym środowisku legnickim to, że tak powiem, drzwi otworzyły się szeroko i wszyscy inni teraz, jeżeli tylko pojawia się jakaś możliwość, to korzystają z tego, wysyłają dzieci. Teraz tutaj jest Filip, brat Kuby. Myślę, że to tylko sprzyja w rozwoju dzieci. Czy oni będą grali w siatkówkę, to czas pokaże, ale przynajmniej wyjdą do ludzi, zintegrują się i myślę, że będą lepszymi ludźmi.

Radio 90: Akademia talentów do dobre miejsce?

Dariusz Popiwczak: Jak najbardziej, jeżeli miałbym komukolwiek polecać miejsce, to właśnie Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla.

Z faktu, że udało się wreszcie zorganizować imprezę, zadowolony był także trener, koordynator Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, Dariusz Luks:

Dariusz Luks: Na pewno się cieszymy, że tutaj kibice siatkarscy, nasi rodzice, ludzie z Jastrzębia i z okolic, z całej Polski przyjechali. Odbył się fajny festyn, udało się zorganizować fajną imprezę. Myślę, że sport potrzebuje kibiców, a kibice potrzebują sportu- dzisiaj to było widać. Fajnie, że pobawiliśmy się trochę, grając w siatkówkę, ludzie dopisali na trybunach i na zewnątrz, gdzie był piknik dla dzieci. Trzeba się tylko cieszyć, bo uważamy wszyscy, że w zdrowym ciele, zdrowy duch.

Dariusz Luks, trener, koordynator Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla

Jak zapowiadają władze klubu tego typu imprezy będą cykliczne.W Jastrzębiu był Robert Krzyżaniak. Zobacz zdjęcia z wydarzenia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj