Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rogów uskrzydla mamy! Kobiety wzięły udział w warsztatach krawieckich

Facebook Twitter

Trzy miesiące szyciowej przygody, czyli "Świetlicowe Uszytki" . 36 godzin warsztatów. 20 fantastycznych uczestniczek - młodych, ambitnych, kreatywnych mam. Dziesiątki metrów nici, materiałów, tasiemek, wstążek, filców. Warsztaty prowadziła instruktorka Monika Jokel.

fot. M. Albin

O projekcie

Projekt od lipca do początku października był realizowany przez Gminne Centrum Kultury w Gorzycach dzięki dofinansowaniu przez Fundację BGK w programie „Skrzydła dla Mamy”. Projekt, który potwierdził, iż Świetlica Wiejska w Rogowie nie jest jedynie przestrzenią dla dzieci oraz młodzieży. To miejsce, gdzie własne talenty odkrywają również dorośli. Celem projektu było stworzenie warunków do społecznego zaangażowania mam nieaktywnych zawodowo, ich osobisty rozwój oraz nabycie umiejętności szycia. Powstały m.in.: torby na zakupy, girlandy do pokoju dziecięcego, fartuchy i rękawice kuchenne, maskotki, wieszaki na różne drobiazgi, opaski dla dzieci, okładki na książeczki zdrowia i wiele innych krawieckich projektów.

Same uczestniczki o projekcie i warsztatach:

Zajęcia były inspiracją w życiu codziennym. Natchnęły nas do przeróbek, uszycia własnych projektów. Warsztaty były wspaniałą okazją poznania ludzi z pasją.

Udział w projekcie przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Nauczyłyśmy się podstaw szycia, dzięki czemu możemy zacząć tworzyć swoje proste uszytki w domowym zaciszu. Rozwinęło się w nas twórcze myślenie, kreatywność, a przede wszystkim chęć do rozwijania swoich pasji i robienia czegoś dla innych.

Dzięki projektowi poznałam wiele ambitnych mam, które dążą do spełnienia swoich marzeń.

Okazało się, że 9 spotkań, bo tyle odbyło się w ramach projektu, to dla zawiązanych dwóch grup zdecydowanie za mało. „Kółko krawieckie” już się zorganizowało i obiecało dalsze wspólne spotkania. Niestety obecna sytuacja powstrzymała te plany, uczestniczki czekają, aż możliwe będzie kontynuowanie zajęć.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2024