Rok zakończyły zwycięstwem. Piłkarki ręczne MTS-u Żory pokonały Cracovię 38:20

Wczoraj (19.12.) piłkarki ręczne MTS-u Żory pokonały we własnej hali Cracovię 38:20. Mecz od początku do końca toczył się po ich dyktando. Z minuty na minutę żorzanki powiększał przewagę i już do przerwy prowadziły 19:7, ostatecznie wygrały spotkanie różnicą aż 18 bramek.

To była planowa wygrana

– mówiła po spotkaniu rozgrywająca MTS-u:

Gabriela Biernacka: Myślę, że całe spotkanie było pod naszą kontrolą, trener dał szansę każdej z zawodniczek, grałyśmy w różnych zestawieniach, myślę że też był to spokojny mecz, każda z zawodniczek dołożyła swój wkład do tego wyniku, cieszymy się bardzo, za chwilę są święta, także 3 punkty zostają w Żorach, taki koniec pierwszej rundy bardzo nam się podoba.

W meczu zagrały wszystkie zawodniczki MTS-u, z dobrej strony zaprezentował się między innymi bramkarka:

Laura Skrzypek: Udało się, bardzo się cieszę, że tak z drużyną jesteśmy już wysoko, że takie mecze nam bardzo dobrze idą, moim zdaniem mecz jak mecz, każdy jest jakimś naszym szczeblem i idziemy coraz wyżej do góry.

Radio 90: Kolejne wasze zwycięstwo, to chyba cieszy?

Laura Skrzypek: Pewnie, bardzo cieszy i motywuje do dalszej pracy.

Najlepszą zawodniczka spotkania została wybrana ukraińska rozgrywająca MTS-u, Olesia Donets. Czy jej zdaniem mecz był łatwy?

Olesia Donets: Nie mogę powiedzieć, że łatwy. Udało się nam zdobyć punkty i wygrać takim wynikiem jaki jest na tableli

Radio 90: Dobrze bronicie w ostatnim czasie i są tego efekty.

Olesia Donets: Staramy się jak najbardziej i jak pokazują wyniki, to udaje się to nam. Pracujemy nad skutecznością na treningach (…) i myślę, że z tego są te wyniki i sukcesy.

Z kolejnej wygranej swojego zespołu cieszył się trener drużyny z Żor:

Bartłomiej Duda: Właściwie to co sobie zakładaliśmy zostało zrealizowane na parkiecie, bałem się tego meczu pod względem takim, że dziewczyny są nieprzewidywalne i potrafią wygrać na wyjeździe, natomiast wyszliśmy skoncentrowali i to pokazały pierwsze minuty, w meczu skoczyliśmy bodajże na 10 oczek, potem kontrolowaliśmy wynik.

Po pierwszej części sezonu zasadniczego MTS Żory zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy B pierwszej ligi. Prowadzi Ruch Chorzów. Kolejny mecz żorzanki rozegrają 12 stycznia będzie to spotkanie 1/16 Pucharu Polski, do Żor przyjedzie ekstraligowy zespół z Kobierzyc.