Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Romeo i Julia w wykonaniu Royal Russian Ballet na scenie w RCK

Facebook Twitter

Po raz pierwszy w Polsce Royal Russian Ballet w najpiękniejszym spektaklu o potędze prawdziwej miłości! Do zobaczenia w środę (8.10.) w Rybnickim Centrum Kultury o 19.00.

Historia, która od setek lat stanowi niewyczerpane źródło inspiracji dla największych artystów – malarzy, poetów, pisarzy, kompozytorów. Choć wielu próbowało mierzyć się z losami kochanków z Werony, sztuka ta udała się nielicznym.

Balet „Romeo i Julia” Siergieja Prokofiewa, który miał premierę w 1936 roku, uchodzi za jedno z arcydzieł gatunku i traktowany jest na równi z najsłynniejszymi baletami klasycznymi XIX wieku. Muzykę do swojego dzieła Prokofiew ukończył w ciągu jednego lata! Tchnął nowe życie w doskonale znaną wszystkim opowieść o zwaśnionych rodach i miłości prowadzącej zakochanych nad grób. I choć sam autor muzyki Sergiusz Prokofiew wątpił w jej wyjątkowe wartości artystyczne, a jego dzieło zostało skwitowane przez Stalina hasłem: chaos zamiast muzyki, to balet „Romeo i Julia” szybko podbił serca publiczności, wchodząc na stałe do historii baletu i na afisze wszystkich znaczących scen świata.

Royal Russian Ballet powstał w Charkowie w 2007 roku. Zespół ten składa się z najwybitniejszych tancerzy ukraińskich kontynuujących tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej, która już od XVIII wieku zachwyca i na której wzoruje się cały świat klasycznego baletu. Stąd nazwa zespołu. Zachwycające kostiumy, piękna scenografia, a przede wszystkim młodzieńcza pasja sprawiają, że grono wielbicieli Royal Russian Ballet stale rośnie, a zespół oczarował już publiczność wielu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 lipca 2022