Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rośnie bezrobocie. Przedsiębiorcy: „Trudno dziś o dobrego pracownika”

Facebook Twitter

Tylko w samym Rybniku liczba bezrobotnych wzrosła o 1000 osób w stosunku do ubiegłego roku. Dziś (13.03.) Powiatowy Urząd Pracy, podczas spotkania z przedsiębiorcami, które zorganizowano w Izbie Przemysłowo Handlowej. przedstawił dane z końca stycznia tego roku.

Bądźmy jednak optymistami – apelowała Teresa Bierza szefowa PUP-u zachęcając pracodawców do korzystania z programów pomocowych oferowanych przez pośredniaka:

Formy wsparcia od kilku lat właściwie się nie zmieniają, chociaż ogólna tendencja, jak obserwujemy, jest taka, by jak najbardziej pomagać pracodawcom i to jest właściwy kierunek, ponieważ to oni, a nie urzędy pracy, tworzą miejsca pracy. Także urzędy same ze swoich środków wyodrębniają pieniądze na wsparcie tych form. Ale ponieważ tych środków pojawiło się dość dużo, to urzędy mają możliwości, żeby wspierać te najbardziej przydatne formy.

Wśród oferty PUP-u można znaleźć, między innymi, dofinansowania do szkoleń, przekwalifikowania pracowników, czy stworzenia stanowiska pracy dla bezrobotnych. Dobrze, że są organizowane takie spotkania – twierdzą przedsiębiorcy, a jednocześnie dodają, że trudno dziś wśród bezrobotnych znaleźć dobrego pracownika:

A w Izbie Przemysłowo-Handlowej na spotkaniu z przedstawicielami Urzędu Pracy był Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024