Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Rośnie liczba włamań w Żorach

Facebook Twitter

Złodzieje okradli w ostatnich dniach mieszkania, domy i altany. Działkowcy stracili elektronarzędzia, butle gazowe i inne drobne przedmioty. Z dwóch mieszkań na osiedlu Pawlikowskiego i Księcia Władysława zniknęły pieniądze, biżuteria oraz sprzęt komputerowy.

Włamywacze ukradli też pieniądze z automatów do gier w lokalu na osiedlu Sikorskiego. Pojawili się również na obrzeżach miasta w jednorodzinnym domu, skąd podczas nieobecności domowników, wynieśli sprzęt warty ponad 10 tys. złotych.

Policjanci apelują o czujność i ostrzegają. Przestępcy często obserwują nasze mieszkania i domy. Zanim zdecydują się „wejść” do środka, dzwoniąc najpierw na domofon, sprawdzają czy ktoś jest wewnątrz. Niestety ich przestępczej działalności sprzyja obojętność sąsiadów, czy brak zainteresowania ze strony świadków, którzy widzą, że w najbliższej okolicy pojawiły się nikomu nieznane osoby. Dlatego tak ważnym jest, by w każdej podejrzanej sytuacji alarmować policję.

Jeśli w naszym otoczeniu pojawią się obcy, bądź zaparkuje nieznany pojazd, czy usłyszymy hałas, bądź niepokojące odgłosy zadzwońmy na numer alarmowy. Szybka interwencja stróżów prawa nie tylko z pewnością pokrzyżuje plany włamywaczy, ale i pomoże w ich ujęciu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj