Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rośnie poziom wody w rzekach [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Rośnie poziom rzek w regionie. Przybywa wody w Odrze w punkcie pomiarowym w Chałupkach rzeka przekroczyła już o 12 centymetrów stan ostrzegawczy do alarmowego brakuje ponad metr. Podnosi się woda także w Krzyżanowicach i Raciborzu-Miedonii, ale tam stanu ostrzegawczego Odra jeszcze nie przekroczyła.

Przybywa wody także w Wiśle. W miejscowości Wisła i w Skoczowie woda cały czas się podnosi, kilkanaście centymetrów brakuje do stanu alarmowego. W Ustroniu rzeka osiągnęła dokładnie stan ostrzegawczy to metr i 80 centymetrów. Rośnie także poziom wody w Olzie w Cieszynie i Istebnej, ale stan ostrzegawczy jeszcze nie został tam przekroczony.

Ustabilizowała się natomiast sytuacja na Psinie w Bojanowie w gminie Krzanowice, wody nie przybywa według ostatniego pomiaru o 27 centymetrów przekroczony jest tam stan ostrzegawczy. Prognozy synoptyków nie są optymistyczne, przez cały dzień może na śląsku padać deszcz.

Wcześniej pisaliśmy:

Po wczorajszych i dzisiejszych opadach rośnie poziom wody w śląskich rzekach. W regionie sytuacja jest na razie stabilna. Woda w większości punktów pomiarowych utrzymuje się poniżej stanu ostrzegawczego. Wyjątkiem jest rzeka Psina w Bojanowie w gminie Krzanowice, gdzie jej poziom według ostatnich pomiarów z 9.30, to 179 centymetrów, stan ostrzegawczy przekroczony jest tam o 29 centymetrów ale woda opada.

W jednym punkcie pomiarowym na Odrze, w Chałupkach wody przybywa. Obecnie jest to 245 centymetrów, ale stan ostrzegawczy w tym miejscu to 3 metry.

Na rzece Ruda w Rudzie Kozielskiej także przybyło wody, ale do stanu ostrzegawczego brakuje 40 centymetrów, poziom wody w tym miejscu na razie ustabilizował się.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj