ROW Rybnik bez trenerów. Co się wydarzyło?

Po sobotnim (27.10.) meczu zarząd klubu odwołał cały sztab szkoleniowy. Powód? Porażka na własnym stadionie 0:2 z ostatnim zespołem tabeli - Rozwojem Katowice. ROW stworzył wiele sytuacji bramkowych w spotkaniu, gości trzykrotnie ratowały poprzeczka i słupek.

Rozwój, który od 55. minuty grał w 10 zawodników, przetrwał napór gospodarzy i w końcówce spotkania wykorzystał dwie kontry i wygrał. Zły po meczu był kapitan ROW-u, Jan Janik:

Naprawdę nie wiem, co mam po tym meczu powiedzieć. Jedyne, co mi się ciśnie na usta to przeprosić wszystkich kibiców za to, że musieli to dzisiaj oglądać. Od początku byliśmy drużyną lepszą, mieliśmy mnóstwo sytuacji do strzelenia bramek, nie wpadła ani jedna… Oni skontrowali, strzelili jedną, potem drugą, wygrali mecz. Musimy wyciągnąć wnioski, przeprowadzić męską rozmowę w szatni. Tak dalej być nie może.

Przyczyn porażki szukał po meczu też pomocnik ROW-u, Paweł Jaroszewski:

Przez pierwsze 20 minut ta gra była nerwowa, szarpana, ale od 30. minuty stwarzaliśmy sobie konkretne sytuacje, bramka jak zaczarowana, tu słupek, poprzeczka, piłka nie chciała wpaść. W szatni powiedzieliśmy sobie, że w drugiej połowie wychodzimy i dalej konsekwentnie realizujemy swój plan. Czerwona kartka, gramy w przewadze, mamy sytuacje, ale niewykorzystane sytuacje się mszczą. Dzisiaj się zemściło, stało się i przegraliśmy mecz.

Na pomeczowej konferencji trener ROW-u, Roland Buchała stwierdził:

(…) To najmniejszy wymiar kary, jaki zespół przeciwnika mógł spotkać, mogło być spokojnie między 4 a 5. Z gry wyglądamy od kilku spotkań bardzo dobrze. Jesteśmy drużyną, która prowadzi grę, wymienia dużo podań, gra widowiskowo, stwarza sobie mnóstwo sytuacji bramkowych, co potwierdził dzisiejszy mecz. Nie jesteśmy drużyną skuteczną, to jest największy ból. Jesteśmy teraz w miejscu, w którym jesteśmy, w grupie spadkowej. Trzeba zrobić wszystko, aby się z niej wydostać, zacząć strzelać bramki.

Nad skutecznością zespołu popracuje już jednak ktoś inny. Po spotkaniu na stronie ROW-u Rybnik, zarząd klubu wydał oświadczenie w którym jak czytamy: „Cały sztab szkoleniowy KS ROW 1964 Rybnik został odwołany”. Kto poprowadzi zespół? Decyzje zapadną wkrótce. W tabeli II ligi rybniczanie spadli na 16., przedostatnie miejsce w tabeli. Teraz zagrają na wyjeździe ze Zniczem Pruszków.