ROW Rybnik i Pniówek Pawłowice wygrywają swoje mecze

To były udane wyjazdowe spotkania naszych trzecioligowców. Swoje mecze wygrali piłkarze ROW-u Rybnik i Pniówka Pawłowice. Pawłowiczanie zmierzyli się z rezerwami Zagłębia Lubin, które pokonali 3:2.

Mecz zaczęli źle, bo gola stracili już w 4. minucie, później jednak to oni trafiali do bramki przeciwnika, wyrównującą bramkę zdobył przed przerwą Kamil Spratek. Po przerwie dwukrotnie, w tym raz z karnego, trafił Dawid Hanzel na co gospodarze odpowiedzieli tylko jednym trafieniem.

Natomiast walczący o utrzymanie ROW wygrał ważny mecz z Foto Higieną Gać 2:1. Rybniczanie także zaczęli źle spotkanie, stracili bramkę w 13. minucie, jednak przed przerwą wyrównał Jakub Kuczera. Ten sam zawodnik zdobył w 51. minucie zwycięską bramkę dla swojego zespołu.

To dla nas cenne zwycięstwo

– mówi trener ROW-u:

Roland Buchała: To dobry mecz w naszym wykonaniu i na pewno ważne 3 punkty. W meczu z Nysą popełniliśmy błąd, po strzeleniu drugiej bramki, zamiast dalej atakować, cofnęliśmy się, daliśmy się napędzić rywalom. Tego błędu już dzisiaj popełnić nie chcieliśmy. Od początku graliśmy wysoko. Straciliśmy pierwsi bramkę na 1:0 z rzutu rożnego, ale to nas nie załamało, tylko dalej uparcie graliśmy to, co chcieliśmy i założyliśmy przed meczem. Tak naprawdę wreszcie zostaliśmy nagrodzeni zwycięstwem i 3 punktami, wreszcie mogliśmy się cieszyć ze zwycięstwa i dobrej gry. Wracamy bardzo szczęśliwi.

Co ciekawe, w składzie rybnickiej drużyny zadebiutował 15-latek:

Roland Buchała: Zagrał od 1 minuty, Olaf Sobik, 15 lat. Zagrał bardzo dobre spotkanie. Ogrywamy go od 3 czy 4 miesięcy i tak naprawdę szykowaliśmy go na kiedyś. Z każdym dniem i z każdym treningiem jego gra wygląda coraz lepiej. On tak naprawdę swoim podejściem na treningach i swoją grą nie dał nam wyjścia, bo pokazał, że staje na wysokości zadania. To co robi na treningach pokazał w meczu. Świetnie się zaprezentował. (…)

ROW jest w tabeli grupy trzeciej III ligi na 15. miejscu, a Pniówek 4. W najbliższa sobotę (27.03.) rybniczanie zagrają na wyjeździe ze Stalą Brzeg, a Pniówek będzie podejmował wicelidera, Polonię Bytom.

Zagłębie II Lubin – Pniówek Pawłowice 2-3