Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

ROW Rybnik kontra Widzew Łódź

Facebook Twitter

Widzew Łódź to kolejny przeciwniki piłkarzy ROW-u Rybnik. Starcie obu drużyn już dziś (22.08.) na stadionie przy ulicy Gliwickiej. Zespół z Łodzi to beniaminek II ligi. Klub, który 4 lata temu został zdegradowany do IV ligi, powoli pnie się na wyższe szczeble rozgrywek.

„Gra przeciwko tak utytułowanemu klubowi – a Widzew to 4-krotny mistrz Polski – to zawsze wielkie wydarzenie” – mówi trener ROW-u, Roland Buchała:

Cieszymy się na takie spotkanie, po to chcemy być w II lidze i wyżej, żeby toczyć rywalizacje z takimi zespołami jak Widzew Łódź czy Ruch Chorzów. Nie możemy się doczekać na to spotkanie. Beniaminkowie i w tamtym sezonie i w tym robią sporo szumu i tak jest też w przypadku Widzewa Łódź, chociaż widać, że nie są nietykalni. To jest dla nas najważniejsze, myślę, że będzie dobre widowisko.

Jak na razie Widzew ma 10 punktów i zajmuje 6. miejsce w tabeli. ROW wygrał tylko raz w tym sezonie, ma 3 punkty i jest 14. Liga bardzo się wyrównała, praktycznie każdy może wygrać z każdym– mówi trener Buchała:

Co roku, coraz lepsze zespoły awansują, coraz lepsze zespoły niestety spadają i tak naprawdę tutaj każdy może wygrać z każdym, co pokazują wyniki każdej kolejki, więc tak naprawdę złapanie w tej II lidze serii zwycięstw albo serii porażek powoduje, że albo jesteś na dole, albo u góry tabeli. Liczymy, że złapiemy te serię numer jeden i będziemy się dźwigać w tej ligowej tabeli i zadowalać naszych kibiców i samych siebie.

Trener Buchała liczy na dobry mecz i wierzy w zwycięstwo swojego zespołu. Liczy także na gorący doping kibiców:

Myślę, że dużo osób przyjdzie na ten stadion i pokażemy, że chociaż część tego stadionu możemy zapełnić. Mam nadzieję, że w tym meczu my z zaangażowaniem, walką i determinacją nie zawiedziemy kibiców, wręcz pociągniemy ich do głośnego dopingu i że wszyscy się będziemy cieszyć po meczu ze zwycięstwa. Zapraszamy wszystkich serdecznie w imieniu drużyny, klubu, sztabu. Zapraszamy wszystkich na dobre widowisko.

Początek dzisiejszego spotkania ROW – Widzew na rybnickim stadionie o godzinie 17:00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024