StartSport Wiadomości

ROW Rybnik nadal bez punktów

Górnik wykorzystał jednak później jedną z kontr zdobywając zwycięską bramkę. Nie tak miało wyglądać to spotkanie – mówił po meczu strzelec gola dla ROW-u, Marek Krotofil:

Ta seria jest czymś, co się dłuższy czas nie zdarzało i naprawdę ciężko nam z tym bardzo. My oddajemy całe serce boisku i myślę, że to też było widać. Walczyliśmy dosłownie do upadłego. Naprawdę szkoda straconych bramek, bo nie padły po rewelacyjnych zagraniach przeciwnika, a trochę bardziej po naszych błędach. Ciężko coś w takiej sytuacji powiedzieć. (…) Taka seria to coś, co siada na psychikę… Musimy wejść w ten sezon, jak się już rozkręcimy, to będzie dobrze.

Zły po meczy był także obrońca ROW-u, Jan Janik:

Mamy fatalny początek, nie zdobywamy punktów na wyjeździe, ani u siebie. Drużynę poznaje się wtedy, kiedy jest źle. Teraz jesteśmy w takim momencie. Mam nadzieję, że pokażemy na co tak naprawdę nas stać. (…) Po prostu musimy się przełamać i pokazać to na boisku. (…)

Na pomeczowej konferencji sytuację swojej drużyny analizował trener ROW-u, Roland Buchała:

Ciężkie chwile w Rybniku na pewno, nie możemy być zadowoleni. Niestety boisko jest dla nas brutalne, weryfikuje nas. (…) Najbardziej boli ilość sytuacji, które sobie stwarzamy, bo w każdym meczu mamy te 3, 4 dogodne sytuacje, brakuje otwarcia naszego w spotkaniu. (…) Tracimy cenne punkty. Musimy zakasać rękawy i liczyć na punkty w kolejnym meczu.

A kolejny mecz ROW rozegra w najbliższą środę (08.08.). Będzie to spotkanie rundy wstępnej Pucharu Polski z Gwardią Koszalin.

Swój mecz przegrał także pierwszoligowy GKS Jastrzębie. W minioną sobotę(04.08.) jastrzębianie ulegli u siebie Puszczy Niepołomice 0:2. GKS z jednym punktem zamyka pierwszoligową tabelę. W najbliższą sobotę (11.08.) zagra u siebie z Chojniczanką Chojnice.

Zostaw komentarz