ROW Rybnik nadal ma szansę na utrzymanie

Wciąż jest nadzieja na utrzymanie. Piłkarze ROW-u Rybnik walczący o pozostanie w gronie drugoligowców przedłużyli swoje szanse wygrywając sobotnie (11.05.) spotkanie ze zdegradowanym już Rozwojem Katowice 4:2.

Rybniczanie rozstrzygnęli losy meczu już w pierwszej połowie spotkania. W 29 minucie prowadzili już 3:0. Do bramki Rozwoju kolejno trafiali Bartosz Giełażyn, Przemysław Brychlik i z rzutu karnego Jan Janik. Po przerwie gola zdobył jeszcze Michał Bojdys. Gospodarze odpowiedzieli dwoma bramkami w końcówce spotkania. ROW ma na koncie 34 punkty i jest 16. w tabeli. O „oczko” więcej ma 15. Siarka Tarnobrzeg, a o dwa punty zajmująca dającą utrzymanie 14 lokatę Olimpia Elbląg.

W niedziele ostatnia kolejka spotkań tego sezonu. ROW by się utrzymać musi wygrać u siebie ze Zniczem Pruszków i liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w meczach rywali. Olimpia zagra na wyjeździe z wciąż mającą szanse na awans do pierwszej ligi Elaną Toruń i można założyć, że Elana będzie walczyła o zwycięstwo. Wiele zależeć będzie od meczu Siarki Tarnobrzeg, która podejmuje u siebie pewną utrzymania Skrę Częstochowa. Jeżeli ROW wygra, wygra też Elana, a Siarka co najwyżej zremisuje rybniczanie pozostaną w II lidze. Choć szansę są matematyczne, utrzymanie jest wciąż realne.

Niedzielny (19.05.) mecz na stadionie przy ulicy Gliwickiej ROW-Znicz, rozpocznie się podobnie jak inne mecze tej kolejki o godzinie 13:00.