Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

ROW Rybnik- Pniówek Pawłowice 0:4

Facebook Twitter

Po czterech miesiącach przerwy, kibice ROW-u Rybnik mogli zobaczyć z trybun mecz swoich piłkarzy. Spotkania 1/4 Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego ZPN-u nie będą jednak dobrze wspominać. Gospodarze po słabym meczu przegrali 0:4 z Pniówkiem Pawłowice i odpadli z dalszej fazy rozgrywek.

Trzy gole w meczu strzelił Rafał Adamek, rzut karny wykorzystał także Tomasz Musioł. Wynik mógłby być jeszcze wyższy, ale pod koniec meczu Pniówek nie wykorzystał drugiej „jedenastki”, strzał Musioła obronił bramkarz ROW-u, Kewin Peszek.

Czwartkowe (23.07.) spotkanie miało być dla drużyny z Rybnika sprawdzianem przed zbliżającą się inauguracją sezonu. Zespół trenera Rolanda Buchały oblał ten sprawdzian:

I to bardzo mocno. Niestety. Przegraliśmy ten mecz i to we wszystkich aspektach, jakich mogliśmy przegrać. Kubeł zimnej wody przed pierwszym meczem ligowym, myślę, że bardzo dobrze. Szkoda oczywiście, bo chcieliśmy wygrać, byliśmy pewni siebie przed tym meczem, a pokazał nam Pniówek bardzo dużo rzeczy, które mamy do poprawy. W tym meczu zagraliśmy inaczej, bo zagraliśmy wysoko, chcieliśmy pierwsi strzelić bramkę, chcieliśmy zaskoczyć przeciwnika wysokim pressingiem. Niestety zespół Pniówka potrafił wyjeżdżać spod wysokiego pressingu i nie byliśmy do końca poukładani jako drużyna. Z błędów trzeba wyciągać wnioski i taki mamy plan na najbliższy tydzień.

W zupełnie innym nastroju był po spotkaniu trener Pniówka Pawłowice, Grzegorz Łukasik. Czy to był łatwy mecz dla jego drużyny?

Wynik pokazuje, że tak, ale o każdą piłkę trzeba było powalczyć. Oczywiście zrobiliśmy kilka fajnych sytuacji, przede wszystkim mądrze graliśmy w fazach przejściowych, dobrze broniliśmy po stracie piłki, potrafiliśmy wyprowadzić fajną kontrę, myślę, że bramki mogły się podobać. Mecz wcale nie był taki łatwy. Liczy się tylko liga, choć w tym Pucharze, jak już zaszliśmy tak daleko, nie chcemy go odpuścić i mam nadzieję, ze powalczymy o zwycięstwo. Jak będzie zobaczymy.

W półfinale Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego ZPN-u, Pniówek zmierzy się z czwartoligowymi Szombierkami Bytom. Mecze półfinałowe zaplanowano na przyszłą środę (29.07.).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj