StartSport

ROW Rybnik przed sezonem. Pierwszy mecz w ten weekend

Okres przygotowawczy był krótki, ale przepracowaliśmy go dobrze. Z zespołem pożegnało się 6 zawodników, a doszło kolejnych pięciu, te zmiany oceniam pozytywnie – mówi trener ROW-u Roland Buchała:

Wydaje mi się z perspektywy tych trzech tygodni, że jesteśmy do tej ligi przygotowani, wręcz nie umiemy się już doczekać. Jeżeli chodzi o transfery, myślę, że cała piątka, która dołączyła do zespołu, to jest wartość dodatnia, to raz, dwa- średnia wieku teraz drużyny to 22 lata, więc są to zawodnicy młodzi, ambitni, głodni sukcesów i na to bardzo mocno liczymy. A trzy- zostaje wszystko to co było i dało nam dobry wynik w tamtym sezonie. Ustawienie zostaje, poprawialiśmy szczegóły (…).

Z klubem pożegnał się także trener Marek Koniarek. Zastąpił go 51- letni Dariusz Siekliński, który był szkoleniowcem w takich klubach jak Hutnik Kraków, Limanovia czy Okocimski Brzesko. To właśnie duet trenerski Siekliński-Buchała poprowadzi zespół ROW-u w tym sezonie. Jak nowy trener ocenia drużynę z Rybnika?

Ja znałem ten zespół, większość zawodników, pracując w II lidze zna się zawodników, kapitana, który gra tu bardzo długo, graliśmy przeciwko sobie kiedyś. Ale powiem szczerze, zbudowało mnie to, że ten zespół mimo młodego wieku- to będzie jeden z najmłodszych zespołów w II lidze- gra naprawdę bardzo dobrze (…). Lubię pracować z młodymi zawodnikami, taki tutaj zespół właśnie jest, my z Rolandem też się znamy(…). Myślę, że nasza współpraca będzie na dobrym poziomie.

Jednym z nowych piłkarzy, który dołączył do drużyny jest pomocnik Mateusz Bukowiec:

Wizja klubu, tu jest naprawdę fajny zespół, młody, który chce się rozwijać i ta grupa chłopaków, którzy przychodzą gdzieś ze szkółki, to potrzebuje kogoś kto ich poprowadzi. Do tej pory zawsze mnie prowadzono za rękę, no ale z biegiem czasu to się wszystko zmienia i teraz te role się trochę odmieniły. Dlatego też chciałbym pomóc. I to jest przede wszystkim mój region, stąd jestem, wróciłem tutaj do domu (…). 

Dodajmy, że Mateusz Bukowiec ostatni sezon spędził w Stali Stalowa Wola, a to właśnie ten zespół będzie pierwszym przeciwnikiem ROW-u. Inauguracyjny mecz już w piątek (20.07.) o 18.00 na stadionie przy ulicy Gliwickiej.

Zostaw komentarz