ROW Rybnik przegrał wyjazdowy mecz z rezerwami Górnika Zabrze

Tym razem piłkarze z Rybnika nie sprostali drugiej drużynie Górnika Zabrze, której ulegli w wyjazdowym meczu 2:4. Już po pierwszych 45 minutach rybniczanie przegrywali 0:3.

W drugiej dążyli do wyrównania, zagrali ambitniej czego efektem były gole strzelone przez Łukasza Krakowczyka i Jana Janika. Pogoń za remisem nie udała się jednak, bo to gospodarze na 5 minut przed końcem zdobyli decydującą bramkę. ROW jest nadal na 15. pozycji w tabeli grupy III ligi.

Mamy świadomość tego, że sytuacja w dole tabeli robi się coraz trudniejsza

– mówił Radiu 90 trener ROW-u:

Roland Buchała: Teraz się zaczynają wszyscy zbliżać na punkt. Tu każde zwycięstwo jest na wagę złota. Nie wiemy z iloma punktami będzie trzeba skończyć ten sezon. Przed nami 8 albo 9 kolejek. Mamy w tej chwili 27, nawet jakbyśmy mieli 8 remisów to też jest dobry układ. Najważniejsze są punkty. Na tę tabelę nie ma co zerkać, musimy się skoncentrować na punktach w kolejnych meczach i tymi małymi okruchami dojść do wymarzonego celu.

Szansa na punkty w najbliższą niedzielę (9.05.), ROW na własnym stadionie będzie podejmował ostatnią w tabeli Polonię Świdnica.

Górnik II Zabrze – ROW 1964 Rybnik 4:2 (3:0)

1:0 – Arsen Hrosu (28), 2:0 – Dawid Szkudlarek (40), 3:0 – Krzysztof Kiklaisz (45), 3:1 – Łukasz Krakowczyk (61), 3:2 – Jan Janik (64), 4:2 – Jan Flak (85)

ROW 1964 Rybnik (skład wyjściowy): 1. Bartosz Plewka, 2. Jan Janik (K), 5. Piotr Pacholski, 7. Marek Krotofil, 8. Yaroslav Baranskyi, 11. Szymon Kuzior, 14. Mateusz Tomaszewski, 18. Konrad Warmiński, 19. Tomasz Gomola, 20. Dawid Migus, 24. Łukasz Gajda