ROW Rybnik przegrał z rezerwami Miedzi Legnica

Przegrana z sąsiadem w tabeli. Piłkarze ROW-u Rybnik mierzyli się w miniony piątek (16.04.) na własnym stadionie z drugim zespołem Miedzi Legnica. Rybniczanie ulegli gościom 1:3.

W pierwszej połowie ROW prezentował się lepiej na boisku, nie wykorzystał jednak stworzonych sytuacji. Goście jeszcze przed przerwą strzelili pierwszą bramkę. W drugiej części Miedź miała przewagę, co udokumentowała dwoma kolejnymi trafieniami. ROW odpowiedział w końcówce trafieniem Piotra Pacholskiego.

Szkoda niewykorzystanych szans

– mówił po meczu pomocnik ROW-u:

Adrian Pytlik: W tej samej akcji straciliśmy bramkę, co mogliśmy z rożnego sami strzelić. Szkoda, nie wiem czy tam nie było spalonego przypadkiem. Brakło trochę szczęścia. (…) Mogliśmy o remis się pokusić. Wyszło jak wyszło. Niestety. Musimy gonić dalej w tabeli. (…) Wszystko jest w naszych nogach, gramy do końca.

Niestety, takie mecze się zdarzają

– dodaje trener ROW-u:

Roland Buchała: Mecz pełen emocji, w pierwszej połowie mogliśmy strzelić na 1:0 oraz na 2:0. Nie wykorzystaliśmy dobrych sytuacji, szczególnie z rzutu rożnego. (…) Druga połowa to dwa błędy indywidualne na 2:0 i już było widać, że już para opadła. (…) Głowa do góry, byliśmy niedawno wysoko, teraz znowu spadliśmy, bo przegraliśmy dwa mecze z rzędu. Trzeba się podnieść i jechać dalej.

Po piątkowym meczu rybniczanie spadli na 15-tą pozycję w tabeli grupy trzeciej trzeciej ligi. W kolejnym spotkaniu (24.04.) ROW zagra na wyjeździe z Pniówkiem Pawłowice, który w ostatniej kolejce pokonał na wyjeździe 2:0 Stal Nysa.