ROW Rybnik wreszcie wygrał

Wygrana ROW Rybnik. Piłkarze Unii Turza Śląska lepsi w meczu na szczycie 4 ligi. Unia, trzeci zespół w tabeli pokonała na wyjeździe lidera, Gwarek Ornontowice 3:2.

row rybnik

Pierwsze zwycięstwo tej wiosny odnieśli natomiast piłkarze ROW-u Rybnik. Rybniczanie pokonali na własnym boisku 1:0 MKS Lędziny.

ROW stworzył kilka stuprocentowych sytuacji w meczu, ale wykorzystał tylko jedną. Gola na wagę zwycięstwa strzeli w drugiej połowie meczu Jan Janik.

Jan Janik: Bardzo się cieszymy w końcu z tych trzech punktów, tym bardziej że graliśmy przed własną publicznością. Bardzo zależało nam dzisiaj na zwycięstwie. Do przerwy powinniśmy prowadzić co najmniej 4:0 i zamknąć ten mecz w pierwszej połowie. Na szczęście w drugiej połowie graliśmy bardzo konsekwentnie z tyłu. Zagraliśmy na zero z tyłu. Udało się strzelić bramkę. Myślę, że zdecydowanie zasłużenie wygraliśmy. We wcześniejszych meczach graliśmy ładnie w piłkę, byliśmy drużyną lepszą, a mieliśmy zero punktów. W tabeli było coraz ciaśniej. Dzisiaj założenie było tylko jedno: wyjść na boisko, wygrać mecz. I z tego się bardzo cieszymy, że w końcu trzy punkty zostały w Rybniku.

Jan Janik

Zadowolony z wygranej był trener zespołu z Rybnika, Dawid Jóźwiak.

Dawid Jóźwiak: Upragnione zwycięstwo. Mecz ułożył się dokładnie tak samo, jak i ten tydzień temu. Na dobrą sprawę znowu w pierwszej połowie powinniśmy zamknąć ten mecz 4,5 w pierwszej połowie i przeciwnik nic by nie powiedział, a my nie czuliśmy żadnej. I to, co powiedziałem chłopakom w szatni w przerwie, że musimy strzelić jak najszybciej pierwszą, bo potem się okaże, że to my stracimy tą pierwszą bramkę i będziemy się męczyć. Ale szacunek dla chłopaków, że strzelili tą jedną, jedną więcej i wygraliśmy. Nareszcie!

Dawid Jóźwiak

W innych meczach naszych drużyn, LKS Bełk przegrał 1:2 z Orłem Łękawica, Kuźnia Ustroń pokonała 2:0 MRKS Czechowice-Dziedzice, Unia Racibórz przegrała 2:5 z LKS Czaniec a Błyskawica Drogomyśl uległa 2:4 z rezerwom Podbeskidzia Bielsko-Biała.