Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

ROW Rybnik wygrał z Unią Książenice

Facebook Twitter

Sparingowa wygrana piłkarzy ROW-u Rybnik. Przygotowujący się do nowego sezonu III ligi rybniczanie zmierzyli się w ostatnim sparingu z beniaminkiem czwartej ligi, Unią Książenice.

fot.jarmoluk/ pixabay.com

ROW wygrał mecz 3:0 po dwóch bramkach z rzutów karnych Jana Janika i trafieniu Wiktora Piejaka. Zadowolony ze sparingu był trener Unii, Marcin Koczy:

Wiadomo, że posiadanie piłki i organizacja gry. Dla nas super materiał do analizy. Do niedawna jeszcze były trzy klasy rozgrywkowe różnicy między nami. Tak jak mówię, tego się spodziewaliśmy, że ROW będzie prowadził grę, natomiast uważam, w pierwszej połowie nie pozwalaliśmy im za dużo. Mogliśmy się pokusić tam o jedną bramkę po jakimś kontrataku, ale nie wyszło. Wiadomo dwa rzuty karne, nie ma co dyskutować z sędziami, ten nowe wykładnie, trzeba się znowu tego nauczyć.

Ze sparingu, choć nie do końca z gry swojej drużyny zadowolony był także pierwszy trener ROW-u, Jacek Trzeciak:

Mieliśmy kilka wariantów, które chcemy wprowadzić w meczu ze Ślęzą. W niektórych momentach wyglądało to nieźle, w niektórych bardzo źle, wręcz bardzo słabo, ale mamy jeszcze tydzień na poprawę, na analizę, na zmiany osobowe, bo jeszcze nikt nie może się czuć pewny. Natomiast biorąc pod uwagę ten krótki czas, jaki tutaj pracuję z chłopakami, to z treningu na trening, z meczu sparingowego na mecz sparingowy jest coraz lepiej. 

Kadra zespołu z Rybnika nie jest jeszcze zamknięta:

Myślimy tutaj o obrońcach, bo gdzieś tam delikatnie mamy tam „obstawkę”, natomiast ta „obstawka” jest w dużej części młodych chłopaków, w razie jakby się coś stało, no i myślimy tutaj gdzieś o wzmocnieniu troszeczkę przodów, bo mamy dwóch młodych chłopaków z przodu i nie chcę, aby ci chłopcy brali odpowiedzialność i ciężar gry na siebie. Chcę, aby właśnie wzięli ci starsi w tych momentach, gdzie tego starszego nie mam, no to niestety muszę obciążać ich troszeczkę większą ilością tych zadań i boję się, że w meczu mistrzowskim podczas jakiegoś stresu i podczas mówiąc kolokwialnie takiej „napinki” meczowej, boję się, że ci chłopcy się pogubią.    

O co zagra ROW w nowym sezonie?

Tym planem jest zrobić wszystko, żebyśmy wypadli dobrze w pierwszym meczu i żeby ten mecz przychylić na jakąś szalę. Chcę, żeby ci młodzi chłopcy, którzy przychodzą do drużyny, cieszyli się tą grą, cieszyli się zwycięstwami. Natomiast jeżeli chodzi o jakiekolwiek cele, jeżeli chodzi o jakiekolwiek założenia – czekamy, po kilku meczach będziemy zakładać.  

Inauguracja nowego sezonu w Rybniku w najbliższy piątek (02.08.). ROW zagra ze Ślęzą Wrocław. Unia Książenice zadebiutuje w IV lidze tydzień później wyjazdowym meczem z GKS-em Radziechowy-Wieprz.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024