ROW Rybnik znów remisuje

Ostatni mecz w tym roku przed własną publicznością i znów remis. Piłkarze ROW-u Rybnik podzieli się punktami z Gryfem Wejherowo remisując 1:1, choć mogli wygrać sobotnie (17.11.) spotkanie.

ROW znów był nieskuteczny i nie wykorzystał kilku stuprocentowych okazji do strzelenia gola. Trafił tylko raz, gdy w 23. minucie rzut karny wykorzystał Jan Janik. Na 9 minut przed końcem spotkania wyrównał Oskar Sikorski. Nie tak miał wyglądać ten mecz – mówił po ostatnim gwizdku napastnik ROW-u, Przemysław Brychlik:

Może nie było z naszej strony pięknej gry, ale nam już chodzi tylko o punkty, a sytuacji stworzyliśmy naprawdę dużo, ale nie wykorzystaliśmy ich (…). Po raz kolejny jest straszne zdenerwowanie, każdy na siebie jest zły, te punkty nam uciekają, a nie chcemy po raz kolejny się kopać do ostatniej kolejki o utrzymanie, nie jest to miła rzecz.

Wesołej miny nie miał po meczy także szkoleniowiec ROW-u, Jacek Trzeciak:

W pierwszej połowie troszeczkę tą piłkę dłużej przetrzymywaliśmy, całkiem to wyglądało przyzwoicie z naszej strony, w drugiej połowie Gryf rzeczywiście miał więcej z gry, natomiast w przeciągu całego meczu uważam, że to myśmy mieli więcej sytuacji, nie potrafiliśmy udokumentować, poprawić drugą bramką. Nie był to wielki mecz z jednej i z drugiej strony. (…)

Piłkarzy ROW-u czekają jeszcze dwa mecze w tym roku kalendarzowym, oba na wyjeździe. W najbliższą sobotę (24.11.) zagrają na wyjeździe z Górnikiem Łęczna.

ROW 1964 Rybnik – Gryf Wejherowo 1:1 (1:0)

Bramki: 23′ Jan Janik – Oskar Sikorski.

Skład ROW: Kacper Rosa – Jan Janik, Marek Krotofil, Szymon Jary, Paweł Jaroszewski, Krzysztof Koch (Piotr Dudzik), Mateusz Bukowiec, Dominik Zawadzki, Mateusz Mazurek (Michał Rostkowski), Przemysław Brychlik (Kamil Spratek), Piotr Okuniewicz.