Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rower miejski rusza w Rybniku [FOTO]

Facebook Twitter

Takich rowerów nie ma nigdzie w Polsce. Dziś (20.07.) wyjątkowe rowery miejskie pojawiły się w Rybniku. Wyjątkowe, bo to rowery czwartej generacji, wyposażone w GPS i powiązane z aplikacją na urządzenia mobilne.

W odróżnieniu od rowerów trzeciej generacji nie ma tu tak zwanych stacji dokujących, a to pozwala na dodatkowe rozwiązania – mówi oficer rowerowy Rybnika, Jan Fijałkowski:

a rower miejski to jeden z kolejnych elementów uchwalonej przez Radę Miasta polityki rowerowej Rybnika – mówił dziś pod bazyliką, gdzie znajduje się jedna ze stacji roweru miejskiego, prezydent Piotr Kuczera:

Wypożyczenie roweru ma kosztować złotówkę i 50 groszy za każde rozpoczęte 30 minut. Po trzech godzinach osoba, która wypożycza rower, otrzyma możliwość korzystania z niego czy z innych jednośladów znajdujących się w systemie przez kolejnych 21 godzin. Będzie także możliwość wykupienia abonamentu miesięcznego, trzymiesięcznego i rocznego. Na jakiej zasadzie działał będzie rower miejski? Mówi dyrektor handlowy firmy GeoVelo, która wprowadza system w Rybniku, Andrzej Łotocki:

Umowę z firmą GeoVelo miasto podpisało na okres trzech lat. Magistrat zapłaci za system niespełna 150 tysięcy. Miasto będzie reklamowane na rowerach. Docelowo do końca tego miesiąca w mieście ma powstać 35 miejsc parkingowych, skąd będzie można wypożyczyć rower miejski i tam go zostawić. Na razie w systemie znajduje się 80 jednośladów. Miasto zapowiada, że jeżeli system się sprawdzi, dokupi kolejne.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2021