Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rowerem na rybnickim deptaku pojedziesz legalnie w każdą stronę! Uzupełniono oznakowanie

Facebook Twitter

Znak T-22 na ul. Powstańców Śląskich w Rybniku. Na deptaku uzupełniono oznakowanie, tak, by nikt nie miał wątpliwości, że zakaz wjazdu od ulicy Łony w stronę bazyliki nie dotyczy rowerów.

Uzupełniony znak T-22 na ul. Powstańców Śląskich/fot. facebook.com/Oficer-Rowerowy-Rybnik

Jasne, czytelne i nie pozostawiające wątpliwości

– tak oznakowaniem chwali się oficer rowerowy Rybnika, Łukasz Karbowiński dodaje, że Rybnickie Służby Komunalne poprawiają właśnie organizację ruchu na uliczkach w centrum. To wszystko jest efektem interwencji rowerzystów, którzy zwracali uwagę, że brakuje tabliczek, które pozwalają korzystać z dróg jednokierunkowych „pod prąd”.

W kwietniu wykonano i zatwierdzono projekty organizacji ruchu mające na celu uzupełnienie braków i już podczas weekendu majowego mogliście np. na Powstańców Śląskich poruszać się rowerem zarówno od Bazyliki w stronę ul. Łony jak i odwrotnie. Przy okazji uporządkowano kwestie pozostałego oznakowania w strefie śródmiejskiej tak, aby było ono jasne, czytelne i nie pozostawiające wątpliwości dla wszystkich użytkowników. Obecnie Rybnickie Służby Komunalne są w trakcie wprowadzania poprawy organizacji ruchu na uliczkach w centrum. Pamiętajcie jednak o ostrożnej jeździe czy to „pod prąd” czy „z prądem” w szczególności w takich miejscach jak rynek czy deptak.
Szanujmy się wzajemnie!

– pisze oficer rowerowy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 lipca 2022