Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rowerem za porsche [WIDEO]

Facebook Twitter

O tej brawurowej akcji rybnickiego policjanta mówiliśmy już w radio 90. Przypomnijmy, funkcjonariusz drogówki na rowerze zatrzymał porsche czym uniemożliwił jazdę kierowcy, który stracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

Wszystko działo się w centrum Rybnika, gdy policjant zauważył samochód, który kontrolował kilka miesięcy wcześniej, a kierowca pojazdu był pijany. Teraz ten sam mężczyzna kierował to samo auto:

Udało się zatrzymać pojazdem napędzanym siłą mięśni. Cieszę się bardzo, że akurat trafiło na mnie. Tego dnia jechałem rowerem do pracy, ku mojemu zaskoczeniu zauważyłem tego mężczyznę na ulicy Zamkowej.
Radio90: Ma pan doskonałą pamięć do twarzy.
Nie będę ukrywał, zatrzymywałem mu prawo jazdy. Najpierw zadzwoniłem do Komendy Miejskiej, informując o tym dyżurnego. Dyżurny najpierw podał komunikat Omega i skierował tam w rejon w centrum miasta patrol. Jadąc za tym mężczyzną uznałem, że na ul Wiejskiej, w momencie, kiedy zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, jest to miejsce odpowiednie do tego, żeby zajechać drogę
Radio90: Zajechać drogę rowerem
Tak, zgadza się!
Radio90: Było to mądre?
Myślę, że większość z nas postąpiłaby w podobny sposób. Mężczyzna jak mnie zobaczył, złapał się głowę no i próbował się 'dogadać'. Użył takiego sformułowania, że może 'dogadajmy się' w jakiś sposób. Niech pan nie dzwoni po kolegów, bo mam już wyrok sądu w zawieszeniu i obawiam się, że trafię do więzienia.

Mężczyznę czeka teraz sprawa w sądzie, a aspiranta Artura Wyciszkiewicza dalsza praca w policyjnej grupie pościgowej „Speed”, która powstała kilka miesięcy temu i ma być batem na piratów drogowych:

A z aspirant Arturem Wyciszkiewiczem z rybnickiej policji rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 maja 2021