Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Rowerowa Pierwsza Pomoc” i „Meleksem przez Śląskie” to projekty obywatelskie Krainy Górnej Odry

Facebook Twitter

"Rowerowa Pierwsza Pomoc" i "Meleksem przez Śląskie" to projekty złożone przez Krainę Górnej Odry do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Na czym dokładnie polegają te pomysły?

Fot. Subregion Zachodni

Rowerowa Pierwsza Pomoc

Celem jest stworzenie 30 samoobsługowych stacji naprawczych dla rowerów. Wyposażone będą one w przydatne w naprawie narzędzia: klucze, pompkę, wkrętaki czy łyżkę do zmiany dętki. Każda gmina Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego (25 samorządów) zostanie wyposażona w co najmniej jedną taką stację, która zostanie ulokowana w miejscu popularnym turystycznie, dostępnym zarówno dla mieszkańców jak i turystów, np. przy szlaku rowerowym lub istotnym dla wszystkich mieszkańców obiekcie.

Meleksem przez Śląskie

Zakup pojazdów typu meleks to niesamowicie przyjazny środowisku środek transportu. W ramach wniosku planuje się zakupić dwa tego typu pojazdy, które będą wykorzystywane przez Park Krajobrazowy Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich do transportu osób podczas wycieczek oraz imprez kulturalnych odbywających się na terenie Subregionu Zachodniego.

Głosować można do 19 września b.r., tutaj: https://ebo.slaskie.pl/pub/vote/start

Kto odda swój głos na projekty zgłoszone przez Krainę Górnej Odry, może odebrać w Halo Rybnik wyjątkowy gadżet:


Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj