Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rowerowa zębatka to gwiazda świątecznego spotkania w Raciborzu

Facebook Twitter

To było popołudnie w królewskim stylu! Na zamku w Raciborzu przyjmowaliśmy dary, sami też je składając na ręce naszych słuchaczy. Miło było usłyszeć od Marka jak szykuje na święta nowy dom dla swojej rodziny, był Jarek, dziadek Mateusza, z przepięknym witrażem z bibuły oraz mały Filip, który po choinkę wpadł w drodze do logopedy! Wszystkich pozdrawiamy.

Sprawdź szczegóły akcji! Zdobądź choinkę od Radia 90!

Pierwsza choinka rozdana została punktualnie w samo południe, to było coś na kształt witrażu z bibuły:

Uwaga!  To był hit spotkania w Raciborzu, zębatkę rowerową ozdobioną na święta przyniósł Stanisław, przyniósł też pozdrowienia:

Złoto i brokat na aniołku z masy solnej, którego przyniósł tata 7-miesięcznej Matyldy, a mama Zuzi przyniosła bombkę ze wstążek. Odebrała choinkę i dalej w trasę:

Monika przyniosła choinkę na choinkę. Z Iwoną rozmawiałyśmy o tym jak kiedyś robiono ozdoby…słoma i bibuła, słoma i bibuła….

Uczniowie z pobliskiej szkoły wyskoczyli do nas na chwilę, na przerwie, przynieśli tradycyjny łańcuch na choinkę. A Marek z Raciborza opowiadał nie tylko o własnoręcznym robieniu ozdób na choinkę, ale też o ostatnich robotach w nowym mieszkaniu; wprowadzają się w piątek. Niech choinka od Radia 90 pięknie wygląda w nowym domu!

Alicja była pośrednikiem, przyniosła aniołki, które zrobiła 6-letnia Julka. Nie wiedziała, że dostanie choinkę, żywą i pachnącą….Bo myślała, że to będzie „choinka”, umowna, symboliczna. Ula i Wiktor też przyszli po choinkę z piękną ozdobą. Wiktor tylko nie mógł ustalić czy zrobił ją wczoraj czy jutro:

Filip z Babic nie chciał się uśmiechać do zdjęcia, ale choinkę chciał bardzo….

Kto późno przychodzi, temu pozostaje tylko się uśmiechać. A nawet pękać ze śmiechu na myśl, żeby zwinąć choinkę z zamku:

Był też z nami Daniel z mamą, od której dostaliśmy ciasteczka:

Starosta raciborski Adam Hajduk  życzył sobie i innym aby udało się w nowym roku zrealizować kolejne plany związane z remontem Zamku Piastowskiego w Raciborzu:

Było też zaproszenie do Pogrzebienia, na koncert kolęd i pastorałek, który co roku organizuje Elżbieta Biskup z Młodzieżowego Domu Kultury:

Julita Ćwikła, etnografka z raciborskiego muzeum, opowiedziała nam dlaczego nie należy w Wigilię robić prania i o co chodzi z tą siekierką pod świątecznym stołem. Do tych zwyczajów będziemy w Radiu 90 wracać.

Zobacz naszą galerię!

A w czwartek (20.12.) wracamy na naszą przedświąteczną trasę, będziemy w Czerwionce-Leszczynach. Do zobaczenia i usłyszenia. Małgorzata Kmieciak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024