Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rowerowe wyzwanie dla jastrzębian. Do pokonania 3333 kilometry

Facebook Twitter

3333 kilometry przejadą rowerzyści, którzy podejmą wyzwanie „Rower jest wielce OK!”. To wyzwanie dla wszystkich miłośników jazdy na dwóch kółkach z Jastrzębia. Trasa ma rozpoczynać się i kończyć przed tamtejszym magistratem. Zabawa już się rozpoczęła i należy ją zakończyć przed pierwszym dniem zimy. Na pokonanie tej trasy jest zatem 9 miesięcy.

fot.pixabay.com

Kolarze z całej Polski przejadą symboliczną trasę wiodącą wzdłuż jej granic, zdobywając przy tym na liście startowej odznaki za przebycie poszczególnych odcinków – zgodnie z mijanymi państwami sąsiedzkimi. Jej przebieg będzie na bieżąco rejestrowany na specjalnej interaktywnej mapie.

Po dotarciu na metę przy nazwiskach „finiszerów” pojawi się dodatkowo wieniec laurowy i herb Jastrzębia-Zdroju. Na 20 najszybszych osób (10 kobiet i 10 mężczyzn) czekają specjalne koszulki, a dla 6 zawodników, którzy zajmą miejsca na podium – statuetki. Jednak aby zaliczyć wyzwanie „Rower jest wielce OK!”, nie trzeba pokonywać całych 3 tysięcy kilometrów. Za zwycięzcę można uznać się już po przebyciu pierwszego odcinka, liczącego 543 kilometry. Wówczas również będzie można otrzymać pamiątkowy medal.

Udział w tym wyzwaniu warto połączyć z rywalizacją o tytuł Rowerowej Stolicy Polski, w której od samego początku uczestniczy Jastrzębie. A kolejna edycja rusza w czerwcu.

fot.jastrzebie.pl

Do wyzwania „Rower jest wielce OK!” można przyłączyć się pod adresem: TUTAJ.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021