Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rowery górskie MTB – czy to dobry wybór dla kobiet i mężczyzn? [materiał sponsorowany]

Facebook Twitter

Rowery górskie MTB są świetnym wyborem zarówno dla pań jak i panów. Taki rower sprawdza się dla amatorów oraz doświadczonych kolaży. Rowery można dostać w różnych cenach, zarówno w sklepach są tańsze modele do jazdy na co dzień oraz te dla wyczynowych zawodowców. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat.

Rowery górskie MTB
mat. nadesłany

Rowery MTB – czym się charakteryzują?

Rowery MTB mają solidną, ale zarazem lekką konstrukcję. Najczęściej posiadają koła o średnicy 26 do 29 cali z grubą oponą. Idealnie sprawdzą się do jazdy po nierównym terenie oraz na stromych trasach, posiadają bardzo dobre hamulce oraz sporo przerzutek. Rowery te są niezwykle zwrotne dzięki czemu z łatwością pokonują nawet trudne zakręty. Rowery MTB mają dobrą amortyzację, więc komfortowo pokonują wszystkie napotkane przeszkody, można je też kontrolować nawet na wyboistych drogach. Warto wiedzieć, że jeżdżąc na rowerze górskim należy przyjąć pochyloną pozycję, ze względu na większe prędkości pokonywane w trakcie zjazdów. Takie rowery pozbawione są zbędnych dodatków, czyli błotników, bagażników rowerowych czy świateł drogowych z dynamo. Zajrzyj na stronę https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb, jeśli planujesz zakup takiego roweru.

Rowery górskie męskie

Rowery MTB dla mężczyzn wyróżniają się dobrej jakości komponentami, więc zapewniają bezpieczną jazdę. Decydując się zakup roweru MTB trzeba znać swój wzrost, tak by wybrać najlepiej dopasowany. Z reguły takie rowery posiadają ramę z aluminium, ponieważ jest ona niezwykle lekka. Jest też sztywna i dobrze sprawdzi się w różnych warunkach. Rower górski dla mężczyzn może posiadać koła o rozmiarze 29-cali. Takie koła pozwalają na uzyskiwanie dużych prędkości oraz lepszą przyczepność. Rowery z mniejszymi kołami są dobre, kiedy chcemy skupić się na jeździe rekreacyjnej. Wiele rowerów do wyboru można znaleźć na https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/przeznaczenie_meski.

Rowery górskie damskie

Rower górski damski to świetna opcja dla pań, które lubią odpoczynek na świeżym powietrzu. Taki rower sprawdza się w każdych warunkach. Rower dla pań posiada specjalną ramę, która pozwala na komfortowe wsiadanie i zsiadanie z roweru. Rower MTB musi posiadać kilka cech, dzięki którym sprawdzi się w każdych warunkach. Przede wszystkim musi mieć przedni widelec amortyzowany, poprawia on tłumienie nierówności. Rama musi być sztywna oraz lekka, dlatego często stosowane jest aluminium. Ważną rzeczą są przerzutki. Różne modele rowerów MTB dla pań można znaleźć na https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/przeznaczenie_damski.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj