Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Rowery miejskie dostępne będą w Żorach

Facebook Twitter

Ma je Rybnik, ma Jastrzębie. Rowery miejskie będą miały też Żory. Wypożyczalnia ma ruszyć 11 września, sezon ma trwać do końca listopada. Miłośnicy dwóch kółek będą mieli do dyspozycji 80 jednośladów.

Fot. Pexels / pixabay.com

Żółte rowery staną w kilkunastu miejscach na terenie miasta. Będą to jednoślady tzw. czwartej generacji, co oznacza, że nie wymagają one stacji dokujących, dzięki czemu cały system jest bardzo elastyczny i można go odpowiednio modyfikować.

Rowerowe parkingi będą zlokalizowane m.in. przy siedzibie Urzędu Miasta na rynku, przy Westernowym Parku Rozrywki Twin Pigs, na Śmieszku, przy Aquarionie, Muzeum Miejskim oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej. Rowery będzie można też wypożyczyć w poszczególnych dzielnicach Żor.

Będzie można nimi jeździć w granicach miasta i zostawiać je na wyznaczonych miejscach parkingowych. Każdy rower będzie wyposażony w urządzenie pozwalające na jego bieżącą lokalizację i elektroniczny zamek z modułem GPS co ma uniemożliwić kradzież miejskich dwóch kółek. Żeby wypożyczyć rower, trzeba będzie ściągnąć aplikację GeoVelo, która umożliwi m.in. odblokowanie pojazdu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2019