Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rowery miejskie w Jastrzębiu: JASkółki wykręciły rekord

Facebook Twitter

Blisko 143 tysięcy kilometrów przejechały rowery miejskie w Jastrzębiu. JASkółki pobiły wcześniejszy rekord o 16 tysięcy kilometrów. Z podsumowania, jakie przedstawia Urząd Miasta wynika, że odnotowano ponad 68 tysięcy wypożyczeń, to prawie o 35% więcej w stosunku do sezonu poprzedniego; do czerwca do grudnia 2021 w systemie zarejestrowano ponad 51 tysięcy wypożyczeń jednośladów.

fot. jastrzebie.pl

„JASkółka” to 84 rowery, w tym 15 z dziecięcymi fotelikami, system obsługiwał 27 punktów na terenie miasta, do najpopularniejszych należały stacje na Os. Pionierów, al. Piłsudskiego, Dworcu Autobusowym, ul. Podhalańskiej, Rondzie na ul. Podhalańskiej i Os. Gwarków.

Za nami kolejne dwa sezony z samoobsługową wypożyczalnią rowerów. W pierwszym sezonie trwającym od 19 czerwca do 20 grudnia 2021 roku, w systemie zarejestrowano ponad 51 tysięcy wypożyczeń jednośladów. W tym okresie z systemu korzystało 32 tysiące użytkowników. Sezon kolejny to naprawdę duże zaskoczenie, jeśli chodzi o wyniki samoobsługowej wypożyczalni rowerów.

Odnotowaliśmy ponad 68 tysięcy wypożyczeń, czyli niemal o 35% więcej w stosunku do sezonu poprzedniego. To dobry prognostyk dla naszego miasta i mieszkańców, bo lubią aktywnie spędzać czas, wykorzystując sieć dróg rowerowych. Cieszę się, że korzystają z możliwości, jakie daje Jastrzębie-Zdrój. Nie zapominają także o Żelaznym Szlaku Rowerowym, który jest odwiedzany przez rowerzystów nie tylko z regionu, ale również z całej Polski

– mówiła Anna Hetman, Prezydent Miasta Jastrzęie-Zdrój.

Łączny przejechany dystans przez mieszkańców naszego miasta w 2021 wyniósł 127 tysięcy kilometrów. W ubiegłym sezonie, czyli w 2022 roku rowerzyści pokonali blisko 143 tysięcy kilometrów. To 16 tysięcy kilometrów więcej w porównaniu do poprzedniego roku.

System” JASkółka” obsługiwał 27 punktów wypożyczania rowerów. Do najpopularniejszych należały stacje na Os. Pionierów, al. Piłsudskiego, Dworcu Autobusowym, ul. Podhalańskiej, Rondzie na ul. Podhalańskiej i Os. Gwarków. Suma wypożyczeń na tych stacjach w obu sezonach wynosiła ponad 37 tysięcy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 marca 2023