Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rowery miejskie wracają do Jastrzębia-Zdroju. Seniorzy pojeżdżą nimi za darmo

Facebook Twitter

Rowerów będzie więcej, a seniorzy pojeżdżą nimi za darmo. Jastrzębie-Zdrój ma w końcu umowę z operatorem, według informacji system ruszy około 20 czerwca. Jastrzębianie będą mieli do dyspozycji 84 rowery i 26 stacji.

fot. Łukasz Parylak / .jastrzebie.pl

Dla porównania – dwa lata temu można było korzystać z 61 pojazdów dostępnych w 20 punktach. Po sugestiach mieszkańców, zasadniczo zwiększono liczbę stacji rowerowych. Dodatkowo jednośladów będzie więcej, a za darmo będą nich mogli korzystać seniorzy. Dla pozostałych będzie możliwość bezpłatnego korzystania z roweru przez 20 początkowych minut. Ceny za korzystanie z rowerów pozostają takie same jak w roku 2019 (20 pierwszych minut darmowe, później 3 gr. za 1 min.).

Pobierz aplikację mobilną

Aby rozpocząć przejażdżkę rowerem miejskim, należy zarejestrować się poprzez pobraną z Internetu aplikację mobilną. Rejestracji dokonać można także z pozycji komputera stacjonarnego poprzez dedykowaną stronę internetową. Konieczne jest także uiszczenie opłaty inicjalnej w wysokości 10 zł, która po zamknięciu systemu podlegać będzie zwrotowi, o ile nie zostanie wykorzystana do opłacenia przejazdów.

Wypożyczenie roweru jest banalnie proste

Wystarczy za pośrednictwem aplikacji mobilnej zeskanować QR kod umieszczony przy kierownicy roweru lub nad tylnym kołem. Po weryfikacji kodu rower zostanie automatycznie odblokowany i przypisany do użytkownika, aż do czasu zakończenia jazdy. System daje także możliwość wypożyczenia roweru bez konieczności włączania aplikacji. Możliwe to będzie poprzez kontakt telefoniczny z działającym całodobowo Biurem Obsługi Klienta lub wysyłanie SMS-a z telekodem.

Umowa z konsorcjum firm Orange Polska S.A. i Roovee S.A. została podpisana 20 maja br. Zgodnie z umową firma ma najdalej 30 dni na uruchomienie systemu. Zapewnia jednak, że zależy jej na jak najszybszym uruchomieniu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj