Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rowień i Rogoźna. Kolejne punkty na mapie włamań w regionie

Facebook Twitter

Wczoraj mówiliśmy w radiu 90 o serii włamań w Świerklanach, w piątek (5.01.) późnym popołudniem, wybijając szyby w oknach lub drzwiach, złodzieje weszli do 4 domów, była też jedna próba włamania. Teraz policja w Żorach mówi o włamaniach do czterech domów.

fot. martaposemuckel / pixabay.com

Do dwóch włamań w Rogoźnej doszło pomiędzy piątkiem a niedzielą. Właściciele domów przebywali na wyjazdach kiedy to na ich posesje zawitali włamywacze. Do środka dostali się przez okna tarasowe ukradli pieniądze, laptopa oraz biżuterię.

Kolejne włamania miały miejsce w sobotę. Tym razem przestępcy działali podobnie. Gdy właściciele wyszli z domów pojawili się w nich „nieproszeni” goście. Przestępcy ukradli pieniądze i biżuterię, a pokrzywdzeni stracili ponad 10 000 złotych.

Policjanci apelują do mieszkańców o czujność. Kiedy w bliskiej okolicy pojawią się obce osoby, czy nieznane pojazdy zwróćcie na nie uwagę. Zadzwońcie na numer alarmowy, a co najważniejsze spróbujcie zapamiętać jak najwięcej szczegółów. Warto zapisać numery rejestracyjne, markę i kolor pojazdu.

Właścicielom domów stróże prawa radzą z kolei zadbać o pozostawione mienie – wartościowe przedmioty ukryć, a pieniądze najlepiej wpłacić na konto. Poprosić znajomych o „doglądanie domu” i rozważyć zakup systemów antywłamaniowych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2024