Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Również w Wodzisławiu i Radlinie mają pojawić się rowery miejskie

Facebook Twitter

Wzorem sąsiednich miast, również w Wodzisławiu mają pojawić się rowery miejskie. Jednoślady będzie można wypożyczać dzięki specjalnej aplikacji. Mają to być pojazdy czwartej generacji.

fot.arembowski/ pixabay.com

Miasto niebawem ogłosi przetarg:

Robimy to łącznie z miastem Radlin, więc jedna z tych stacji rowerowych będzie w Radlinie, a w mieście Wodzisławiu przewidujemy w tej chwili 8 stacji rowerowych. Na dzień rozstrzygnięcia przetargu będzie to 8 określonych punktów, natomiast życie pokaże czy trzeba będzie przenieść je, czy będą sobie mieszkańcy życzyli, by dołożyć jakiś punkt. Na dzień dzisiejszy mamy 8 miejsc i to będą takie strategiczne miejsca jak dworzec kolejowy, dworzec autobusowy, centrum miasta, czyli pod biblioteką, park Trzy Wzgórza, osiedle Dąbrówki.

– wymienia Grażyna Kłosok, zastępca naczelnika wydziału architektury, inwestycji i dróg miejskich w Urzędzie Miasta w Wodzisławiu. Korzystanie z rowerów miejskich ma być przyjazne dla mieszkańców:

Będą wyznaczone miejsca, gdzie ten rower należy odstawić, a cała aplikacja jest tak zorganizowana, że rower można zamknąć mówiąc krótko – na rowerze, nie trzeba go przypinać, zapinać na stacji dokującej (…). Podobne ceny jak w innych miastach, od 1 do 3 złotych, myślę, że się w tej kwocie zmieścimy.

Przetarg ma zostać ogłoszony latem, z informacji od wodzisławskich urzędników wiemy, że są firmy zainteresowane obsługą systemu na terenie miasta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj