Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rozbudowano budynek szkoły przy Świerczewskiego w Jastrzębiu

Facebook Twitter

Uczniowie mają do dyspozycji o jedno piętro więcej. Chodzi o budynek Zespołu Szkół nr 13 w Jastrzębiu-Zdroju. Placówka przy Świerczewskiego została rozbudowana i przebudowana, a teren wokół niego zagospodarowany.

Szkoła zyskała dodatkową jedną kondygnację, poprzez podniesienie poddasza użytkowego, a ponadto zostały wykonane prace termomodernizacyjne. Na nowej kondygnacji znalazło się miejsce na trzy sale lekcyjne i dwie łazienki, a na wieży szkoły zamontowane zostały zegary elektroniczne. Zagospodarowane zostało też otoczenie szkoły. Koszty prac wyniosły 2,5 mln zł.

Przede wszystkim powstały tu boisko wielofunkcyjne do piłki koszykowej i siatkowej, boisko do piłki plażowej, bieżnia o długości 60 metrów ze skocznią do skoku w dal. Prace objęły także remont i budowę chodników i placów oraz elementów małej architektury i ogrodzenia, w tym wymianę bram na przesuwne.

Boisko wielofunkcyjne ma nawierzchnię poliuretanową, jest wyposażone i oświetlone. Wokół szkoły zostały ustawione ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery i wykonano osłonę śmietnika.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj